AFJET HAZİNE BULDU!..

Afyon Jeotermal A.Ş. Saraydüzü-İsmailköy arasında kalan bölgede yeni bir kuyuda sıcak su buldu. AFJET, “AF-32” adı verilen yeni kuyuda, sıcaklığı 128 dereceye kadar çıkan termal su buldu.

AFJET HAZİNE BULDU!..
26 Haziran 2020 - 14:49 - Güncelleme: 26 Haziran 2020 - 18:01
Afyon Jeotermal A.Ş. Saraydüzü-İsmailköy arasında kalan bölgede yeni bir kuyuda sıcak su buldu. AFJET, “AF-32” adı verilen yeni kuyuda, sıcaklığı 128 dereceye kadar çıkan termal su buldu.3,5 ay süren uzun çalışmalar sonucu bulunan sıcak su kuyusu beş bin konutu aydınlatabilecek elektrik kapasitesine sahip. Ayrıca konut ısıtılmasında ve termal seracılıkta kullanılabilecek kapasitede olan sıcak su kuyusundan AFJET A.Ş.’nin  yıllık 18 Milyon TL gelir elde edilebilecek olması milli ekonomiye büyük katkıyı da beraberinde getiriyor.“Çalışmalar 3,5 ay sürdü”

Kuyu hakkında gazetemize bilgiler veren AFJET A.Ş. Genel Müdürü Dr. Yusuf Ulutürk: “Şehrimizde kazandırmış olduğumuz 900 metre derinlikteki AF-32 jeotermal sondaj kuyumuz 128 derece taban sıcaklığına, 100 lt/sn debiye sahip önemli bir kaynaktır. Zorlu sondaj çalışmaları zaman zaman 24 saat çalışmayla birlikte yaklaşık 3,5 ay sürmüştür. Kullanılan malzemelerde dikkate alındığında kuyumuz uzun yıllar şehrimize ve şirketimize hizmet edecektir. Yeni sondaj yeri çalışmaları için jeolojik ve jeofizik çalışmalarımız sahada devam etmektedir. Önümüzdeki dönemde yeni sondaj çalışmamız başlayacaktır” dedi. Kaynak: Türkeli Gazetesi / Mehmet Karakaş

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • M Ali RUMİ
  10 ay önce
  Hayırlı olsun da, Marulcu mahallesine de verilsin artık. Afjet güya ilk marulcuya verilecekti, yıllar önce anket yapıldı ama sonuç çıkmadı..
 • serhat hoca
  10 ay önce
  Hayırlı olsun ama Afjet konut ısıtmalarında herkesten eşit ödeme almıyor bunun mutlaka düzeltilmesi lazım kimi 12 ay yaz kış para ödüyor kimisi yaktığı kadar ödüyor bunun bir ölçü içinde olması lazım ya herkes 12 ay öder yada herkese saat takarsın yaktığı kadar öder...