Reklam

AFJET AFYONSPOR-SAMSUNSPOR MAÇ KRİTİĞİ

AFJET AFYONSPOR-SAMSUNSPOR MAÇ KRİTİĞİ ...AFJET AFYONSPOR-SAMSUNSPOR MAÇ KRİTİĞİ.. LOKMAN ÖZKUL DEĞERLENDİRİYOR...

AFJET AFYONSPOR-SAMSUNSPOR MAÇ KRİTİĞİ

AFJET AFYONSPOR-SAMSUNSPOR MAÇ KRİTİĞİ ...AFJET AFYONSPOR-SAMSUNSPOR MAÇ KRİTİĞİ.. LOKMAN ÖZKUL DEĞERLENDİRİYOR...

AFJET AFYONSPOR-SAMSUNSPOR MAÇ KRİTİĞİ
30 Eylül 2019 - 11:31

AFJET AFYONSPOR-SAMSUNSPOR MAÇ KRİTİĞİ

BEDAVA BİR GOLLE UCUZ MAĞLUBİYET

LOKMAN ÖZKUL DEĞERLENDİRİYOR...

Pazar günü saat 19.00 da güzel bir havada, yaklaşık 8 bin taraftarın önünde ligin güçlü ve iddialı takımlarından Samsunspor ile karşı karşıya geldik.

Maça iki ekip de kontrollü başladı. Takımımız Aykut Uluç ve Onur Ramazan ile kanatları kullanıp,İlker ve M.Tosun’u gollük pozisyonlarda topla buluşturmak istiyordu. Aykut ve Onur’un formsuz oyunları bu düşünceyi gerçekleştirmedi lakin özellikle ilk yarıda iyi pozisyonlarda bulduk. Ya top az farkla auta çıktı ya da kalecinin kontrolünde kaldı. İlk yarı oyun ve pozisyon olarak Afjet Afyonspor daha iyiydi. Samsun’un da kontra ataklarla hızlı hücum ve gol bulma düşüncesi vardı. İki takımın çabaları da golle sonuçlanmadı. İlk yarı 0-0 eşitlikle sona erdi.İkinci yarı gole kadar Afyonspor’un oyunu rakip yarı alana yıkma düşüncesi etkili oldu. Konuk Samsunspor kalemizde Bahattin Köse ile etkili olmaya çalışıyordu. Bu bölümde ve maç genelinde, Samsunspor ataklarını Kubilay ve Gökhan Alsan ile yönlendiriyordu. Biz de bu işi Doğan Ateş yapmaya çalışıyordu ancak birçok pozisyonda yalnız kalıyordu. Maç bu şekilde seyrederken, Samsunspor 65.dakikada pozisyon olmadan öne geçti. Caner’in kısa düşen geri pasında araya giren Bahattin Köse kalecimizin altından topu filelerimize gönderdi 0-1.

Caner bu pozisyondan sonra topu kendi kalemize de atıyordu ancak kalecimizin son andaki müdahalesi golü engelledi.Golden sonra beraberlik için ataklarımızı yoğunlaştırdık çok nette pozisyon bulamıyorduk. Sağdan gelişen atak sonucu Fatih Sönmez’in 18 üzerindeki vuruşunu Samsun kaptanı Caner çizgiden çıkardı,beraberlik golümüzü engelledi. Bu pozisyondan sonra da fırsatlar bulduk lakin değerlendiremedik. Şanlıurfaspor maçının yıldızı Caner bu maçın en kötüsüydü. Hatalı geri pasla gol yememize neden olurken, bir sonraki pozisyonda da ters vuruşla kendi kalesine golü atıyordu. Ataklara yeteri kadar katılamadı. Beklediğimiz ortaları yapamadı.

En diri gözüken oyuncularımız; Mehmet Tayfun, Doğan Ateş ve Fatih Sönmez’di.Açıklar ve forvetlerden beklediğimizi bulamadık. Kalecimiz iyiydi, yediği gole yapabilecek çok birşeyi yoktu. Samsunspor çok abartılacak bir takım değildi bu maç itibariyle. Kalecileri iyi, defans genel anlamda dengeli,Kubilay en dikkat çeken oyuncuları. Forvetleri Bahattin Köse fuleli, hava toplarına hakim lakin adam geçme özelliği çok fazla olmayan bir oyuncu. Gazişehir’den tanıdığımız Gökhan Alsan yeni takımına alışmaya çalışıyor. Maçın hakemi tarafsız görünmeye çalışsa da takdir haklarını genelde Samsunspor’dan yana kullandı. Vakit çalma girişimlerini cezasız bıraktı. Samsun’lu oyunculara da kendilerini o kadar kolay yere bırakmaları yakışmadı.

Sonuçta üç puan buradan tabir-i caizse bağıra bağıra gitti. Klasik deyimle; önümüzdeki maçlara bakacağız..

Lokman ÖZKUL
Spor Yazarı ve Yorumcu
[email protected]

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • MAHMUT kartal
    7 ay önce
    Merhaba; Takımın en kötüsü Caner di demiştiniz. Kısa düşen geri pası nedeni ile ve Urfa maçından sonra düşen performansı nedeni ile isteneneni verememesinden dolayı böyle düşündünüz sanırım. Aykut Uluç un çok isteksiz olması ve 5 haftadır hiç bir varlık gösterememesine, ismetin ofansif anlamda varlık gösterememesine, Ali kılıç ın Hale’m bildiğimiz Ali kılıçolmasına yan top hastalığına devam ettiğine, forvetlerimizin tüm maçlardaki yetersiz kalmalarına değinmemişsiniz. Bunları da ben ekleyeyim. Diğer taraftan ön libero da Nazmi yi oynatıp, doğan ateşi daha öne atamazmıydık. Zira doğan forvet hattı ile çok uzak kalıyor. Yakın oynaması üretkenliğimizi artıracaktır diye düşünüyorum. Saygılarımla