Reklam

65 YAŞ ÜSTÜ TEKRAR ÜCRETSİZ TAŞINSIN

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar il Başkanı Yalçın Görgöz Pandemi sürecinde dondurulan 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz taşınma hakkını hatırlattı.

65 YAŞ ÜSTÜ TEKRAR ÜCRETSİZ TAŞINSIN
16 Haziran 2020 - 21:08
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar il Başkanı Yalçın Görgöz Pandemi sürecinde dondurulan 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz taşınma hakkını hatırlattı.Yazılı açıklama yapan Başkan Görgöz şu ifadelere yer verdi : “Afyonkarahisar Belediyesi, Halk Otobüslerine 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz binişlerini geçici olarak askıya almıştı. Daha sonra Afyon Belediyesi yetkililerinden konuyla ilgili olarak yapılan açıklama ve yerel basına yansıyan şekliyle;  "İçişleri Bakanlığı Genelgesi gereği 65 Yaş ve üstü vatandaşlarımızın şehiriçi toplu taşıma kartları, 21 Mart saat 24:00 itibarıyla  geçici süreyle askıya alınmıştır” denildi. Aradan 3 ay geçti ve bu geçici süre hala bitmedi, devam ediyor. Bildiğiniz üzere, Pandami sürecinde 65 yaş üstü yurttaşlarımıza sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Daha sonra bu yasak kısmen kaldırıldı ve “65 yaş üstü vatandaşlarımız her gün 10:00 ila 22:00 saatleri arasında dışarı çıkabilecektir” açıklaması yapıldı. Bu açıklamadan sonra sokağa çıkan vatandaşlarımız, toplu taşıma araçlarına ücretsiz binemiyorlar. Aylardır evlerinde hapsolan 65 yaş üstü insanlarımız yeterince bunalmış durumda ve sokağa çıkmalarına kısmen izin verilmişken neden daha önce alınan hakları geri verilmez? Geçici sürenin sona erdirilmesi için Afyonkarahisar Belediyesi yetkililerini gereğini yapmaya, 65 yaş üstü yurttaşlarımıza ücretsiz ulaşım haklarını geciktirmeden bir an önce vermeye davet ediyoruz”.dedi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • afyonlu
  7 ay önce
  işte böyle basit işlerle siyaset yaptıklarını zannediyorlar ücretsiz yapsalar şimdi şu durumda ücretsiz yapmanın ne gereği vardı insanları öldürmek mi istiyorsunuz diyeceklerdi bunların işi bu yaygara çıkartmaktan başka işe yaramıyorlar
 • ali
  8 ay önce
  Boş işlerle uğraşmayın. İkinci dalga geliyor. İşi olmayan evde kalsın. dışarı çıkanlar da tedbirlere uysun. Yaşlılarımız da toplu taşımayı kullanmasın. Biraz daha sabır edin.