Reklam

6. GÜNDE SES YOK!.. AÇIKLAYIN, SEBEP NE?..

6. GÜNDE SES YOK!.. AÇIKLAYIN, SEBEP NE?..

6. GÜNDE SES YOK!.. AÇIKLAYIN, SEBEP NE?..
15 Ocak 2020 - 15:00 - Güncelleme: 15 Ocak 2020 - 15:02

Afyon'da, iki günönce bir ilkokulun bahçesinde kar topu oynayan 7 öğrenci, su birikintisine girince vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşmasından sonra, olayın nedeniyle ilgili net bir açıklama yapılmaması öğrenci velilerinin tepkisine neden oluyor.

Veliler, "birisi ağır olmaküzere 8 çocukta görülen yanıklar konusunda kurumlar sorumluluğu birbirine atıyor, ortaya net biraçıklama yapılmıyor. Herkes sağırları oynuyor. Bize net bir açıklama yapsınlar, sebep ne?.. Gerçek sebep saklanmasın, olay örtbas edilmesin,  unutturulmasın, sorumluluar soruşturulsun" dediler.

AFYONHABER, YETKİLİLERDEN BU OLAYLA İLGİLİ TATMİN EDİCİ NET BİR AÇIKLAMA GELİNCEYE KADAR, BU KONUNUN ÜSTÜNE GİTMEYE, GÜNDEMDE TUTMAYA DEVAM EDECEKTİR. 

AFYONHABER, BU OLAYIN ÖRTBAS EDİLMESİNE, UNUTTURULMASINA İZİN VERMEYECEKTİR.

"SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR, BİR BULGUYA RASTLANILMADI, BİZE RAPOR ULAŞMADI, BİLMEM NEYDEN CEVAP BEKLİYORUZ, ARAŞTIRIYORUZ, KİMYASAL BULGUYA RASTLANILMADI, ASİTMİŞ DEĞİLMİŞ, TUZDAN OLMAZ, ... VB." GİBİ YUVARLAK SÖZLERLE BU OLAY UNUTTURULAMAZ, UNUTTURMAYACAĞIZ.

 

NET VE KESİN BİR AÇIKLAMA YAPILINCAYA KADAR TAKİPTE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ.


YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • Murat
  4 ay önce
  İki ihtimalden bahsediliyor mavi bir su dökülmüş ondan diye konuşuluyor. Ama bu mavi suyu karları eritmek için Belediye Ekiplerimi döktü yoksa o dönemlerde okullardaki karların temizliği için okulları gezen bir firma varmış o firma deneme amaçlı okul yönetimiyle beraber mi döktü o belli değil. Ama kimyasal madde bulunamıyor yanıktan bulunmaz zaten çocukların kıyafetlerinden aramaları lazım!!!!
 • Aykut
  4 ay önce
  Okulun dağılış saatinde okulun çevresinde trafik kargaşası yaşanıyor. Okulun çevresindeki caddeler servislerin, başka semtte oturup da çocuğunu almaya gelenlerin araçlarıyla dolup taşıyor. Evimizin önüne araçlarımızı park edemiyoruz. Garajların önü kapatılıyor. Adrese dayalı kayıt sistemi tam uygulansın lütfen.
 • Mehmet K.
  4 ay önce
  Konuyla ne alakası var??? Merkezde oturuyosanız bu sıkıntılar tabiki olacak!!!
 • ahmet
  4 ay önce
  Bir okulun müdürü her gün son derse girildiğinde okuldan çıkıp gidiyorsa o okuldaki yönetim ciddiyetinin ne kadar olduğunu siz düşünün.Olayın olduğu gün bahçede neler yapıldı, olay olduktan sonra kimler bahçede temizlik telaşındaydı kameralara bakılsın her şey çıkar ortaya.
 • seda
  4 ay önce
  Okul kim kime dum duma idareciler hiç bir sıkıntıyı sorunu çözmüyorlar ... bu tarz olayları çözmek için Allah korusun can kaybı mı olması lazım
 • Aaa aaa
  4 ay önce
  Daha önce başka bir ilde nükleer atık parçadan dolayı buna benzer bir şey yaşandı radyasyon olabilir
 • tekin çetin
  4 ay önce
  afyonda kar her okula yağdı neden burda problem var. . afyonda her okulda .parkta sokakta. mahallelerde kar topu oynanmadımıki neden burda.fikri olan varmı?
 • meeert
  4 ay önce
  okul idaresi hangi sorunu çözmüşte şimdi bu ciddi problemi çözecek.bu kadar pasif bu kadar iş bilmez bir idari kadro nasıl bir araya geldi anlamıyorum.yazıklar olsun.
 • tekin çetin
  4 ay önce
  sayın valimiz bu olayı mutlaka ortaya çıkarır. hiç kimsenin şüphesi olmasın
 • Mustafa çinar
  4 ay önce
  Bu haber hiç haber edilmedi ateş düştüğü yeri yakmiyormuş demekki çok üzülüyorum gercekten gerekli mecralar bu konuyu ört pas etmeye çalışıyor.
 • ZAFER03AFYON
  4 ay önce
  Sebebi çocukların aşırı karla oynaması nedeniyle buz yanığı imiş.
 • Fatma Kösem
  4 ay önce
  Aşırı karla oynamasından kaynaklı buz yanığı değil kesinlikle. Olay int düşmeden önce gören çocuk cerrahisi çocuk uzmanı ve diğer doktorların söylediği kesinlikle kimyasal yanık olduğu. Ama nasıl bir vicdan ve onur bunu buz yanması diye geçiştiriyor anlamıyorum. Cahillikten yakınıyoruz ama cahil insan bilmediğinden konuşur onu dikkate almazsınız amma velakin eğitim almış bilgi sahibi kişilerin böyle şeyler söylemesi çok daha acı değil mi?
 • abdullah yılmaz
  4 ay önce
  Islak elbiselerden örnek alıp incelemesi çok mu zor ? Anlaşılan üstü örtülecek.Kaç gün oldu bi açıklama yok.