Reklam

22 MART DÜNYA SU GÜNÜ KUTLANDI

rnDÜNYA SU GÜNÜ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE KUTLANDI

22 MART DÜNYA SU GÜNÜ KUTLANDI

rnDÜNYA SU GÜNÜ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE KUTLANDI

22 MART DÜNYA SU GÜNÜ KUTLANDI
23 Mart 2018 - 12:24

 

 

                Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından 22 Mart Dünya Su Günü'nü nedeniyle İçmesuyu Arıtma Tesisi'nde öğrencilerin katılımıyla kutlama etkinliği düzenlendi.

 

                Geçen yıl hayata geçirilen ''Suyumu Koruyorum Projesi''nin anlatıldığı ve tesisin gezildiği etkinlikte, öğrencilere; verilen eğitimler ve izletilen animasyon filmi ışığında su bilinci aşılandı.               

 

                Çevreye duyarlı ve su tasarrufu konusunda sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacıyla bugüne kadar birçok eğitici faaliyete imza atan Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Günü'nü öğrencilerle birlikte kutladı.

 

                İçmesuyu Arıtma Tesisi'nde, Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin katılımıyla Dünya Su Günü'nü kutlama etkinliği düzenlendi. Sınıf öğretmenleri; Sıdıka Ekşioğlu Oruç ve Aysun Ünal eşliğinde etkinliğe katılan öğrencilere su bilinci aşılandı.

 

                Akdeğirmen Barajı'ndan gelen suyun arıtılmasından şehrin kullanımına sunulduğu ana kadar içmesuyunun tüm aşamalarını yerinde gören öğrencilere, ''Suyumu Koruyorum Projesi'' kapsamında hazırlanan animasyon filmi izletildi. Etkinlikte öğrencilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, eğitim sonunda öğrencilere 'Suyun Koruyucusu'  katılım belgesi ile içerisinde eğitici kitapların da bulunduğu hediye paketleri verdi.

 

                    ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN ÇOBAN'A TEŞEKKÜR

 

                Su ve Kanalizasyon Müdürü İhsan Kahveci de öğrencilere ziyaret sırasında eşlik ederek, merak ettikleri konularla ilgili bilgi verdi. Küresel ısınma ve artan nüfus ile birlikte azalan su kaynaklarının korunmasına vurgu yapılan ziyarette, öğrencilere; suyun bilinçli ve akılcı biçimde kullanılması gerektiği ve evlerinde su tasarrufuna dikkat etmeleri yönünde telkinlerde bulunuldu.

 

            Afyonkarahisar Belediyesi'nin maskotu Afi ve yol arkadaşı Susu da ziyaret boyunca öğrencileri eğlendirdi. Hem yeni bilgiler öğrenen hem de eğlenen öğrenciler, eğitim sonunda Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a, Su ve Kanalizasyon Müdürü İhsan Kahveci'ye ve teknik personele teşekkür etti.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum