2021 yılı Afyonkarahisar'ın yılı olacak

Vali Gökmen Çiçek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Valilik ve Belediye Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği programda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

2021 yılı Afyonkarahisar'ın yılı olacak
11 Ocak 2021 - 23:53 - Güncelleme: 12 Ocak 2021 - 14:31

“Bir ve Beraber Olalım, 2021 Yılı Afyonkarahisar’ın Yılı Olacak”

Vali Gökmen Çiçek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Valilik ve Belediye Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği programda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Termal bir otelde düzenlenen programa Milletvekili İbrahim Yurdunsueven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcıları Mehmet Keklik, Nurullah Kaya, Basın Dernekleri, TV, Gazete, Radyo ve İnternet medyasında görev yapan çok sayıda basın mensubu katıldı.

Gazetecilik Bir Tutkudur

Konuşmasında gazetecilik bir tutkudur, emekliliği olmayan bir meslektir diyen Vali Gökmen Çiçek: “Bence gazetecilik bir tutkudur. Bünyeyi sardı mı bir daha kurtulunamayan bir aşktır. Emekliliği olmayan birkaç meslekten biridir. Öyle tahmin ediyorum ki genç yaşlardan itibaren bir hastalık gibi bünyeyi kaplar ve siz bir şeyleri yazma, değiştirme isteğini, gördüğünüz bazı olayları tarihe not düşme adına yazma isteğini perçinler. Yazmak istemeseniz de sizi bir gece uykunuzdan kaldırır ve onu yazdırır. Bu yüzden bir tutkudur, bir hastalıktır gazetecilik. Ama iyi bir hastalıktır” dedi.

Önce İş Yapılsın Diyen Bir İlde Çalıştığımı Biliyorum

Gazeteciliğin bir kamu hizmeti olduğuna değinen Vali Gökmen Çiçek: “Birçoğunuz bu mesleğe belki de bir şeyleri değiştireyim, gördüğüm eksiklikleri yazarım, en azından böyle ifade edeyim düşüncesiyle adım attı. İlerleyen süreçte daha faydalı olmak, yöneticilere bir şeyler anlatmak için bu mesleğe devam etti. Ama şunu biliyorum; gerçekten gazetecilerin de yaptığı bizim de yaptığımız bir kamu hizmetidir. Bizler topluma nasıl hizmet edebiliriz düşüncesiyle kamu hizmeti yaparken, sizler de bizleri uyararak kamu yararına hizmet ediyorsunuz. Afyonkarahisar’a geldiğim ilk gün basını güçlü olan bir ildeyim demiştim. Ulusal basında her gün haberlerin yayınlandığı bir ildeyim. 7 aylık süre geride kaldı. Şimdi beni memnun eden daha güzel olaylarla da karşılaştım. “Sayın Valim şurada bir ihtiyaç sahibi var. Biz yazamayalım istedik. Sizin bilginiz olsun”, “Şu okulda şu eksik var. Gördük üzüldük” diyerek beni arayan basın mensupları oldu. Dolayısıyla önce iş yapılsın, önce sorunlar çözülsün diyen bir vilayette çalıştığımın farkındayım” diye konuştu.

Önemli Olan Bir ve Beraber Olmak, Kalp Kırmamak

Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken ve kalp kırmayalım vurgusu yapan Vali Gökmen Çiçek şunları söyledi: “Hayat hızlı bir şekilde geçiyor. Ben geleli 7 ay oldu. Geçen 10 Ocak’tan bu yıla nasıl geldik anlamadık bile. İyisiyle, kötüsüyle hızla geçiyor. Makam ve mevkilerin önemsiz olduğu, zenginliğin, fakirliğin önemsiz olduğu bir dönemdeyiz. Yarının ne getireceği belli değil. Ama önemli olan kalp kırgınlıkları ile gitmemek olduğudur. Ben bu yılın birlik ve beraberliğin olduğu, kalplerin kırılmadığı, birbirimize daha bağlı olduğumuz bir yıl olmasını diliyorum. Bunu başaracak olan ilk yerin sizler olduğunu biliyorum. Sizler arasındaki birlikteliğin arttığı, duayen gazeteciliğin, abilik, usta çırak ilişkisinin geliştiği, birbirimize küsmediğimiz bir yıl olsun.”

2021 Yılı Afyonkarahisar’ın Yılı Olacak

Afyonkarahisar’da bir uyum olduğunu söyleyen ve bunun Afyonkarahisar’a iyi yönde getirisi olacağını belirten Vali Gökmen Çiçek: “Belediye Başkanımızla birlikte iyi bir ekip olduk, çalışıyoruz. İl Genel Meclisi Başkanımız her konuda destek oluyor. Tüm siyasilerle uyumlu çalışıyoruz. Afyonkarahisar ruhu ile güzel bir birliktelik yakaladık. Belediyenin çok ciddi çalışmaları var. Her yere dokunacağız. Siz yeter ki uyumun bozulmasına izin vermeyin. Bizleri bu yönde teşvik edin. Biz sizlerin desteği ile Afyonkarahisar’ı uçururuz. Afyonkarahisar’ı öyle bir noktaya taşırız ki hayallerimizde bile göremeyeceğimiz yere ulaşır. Ben inanıyorum 2021 yılı Afyonkarahisar’ın yılı olacak. Sürekli gündemde biz olacağız. Bildiğim bazı yatırımlar var, yapılacak işler ve gelecek yatırımlar var. Biz beraber olalım. 2021 yılında uçarız” dedi.

Basın mensuplarına programa katıldıkları için teşekkür eden Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri, günün anısına çeşitli hediyeler takdim ettiler. Hep birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum