Reklam

2020'de aldığım en önemli müjde...

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, 2020 yılında aldığı en önemli müjdeyi açıkladı...

2020'de aldığım en önemli müjde...
14 Ocak 2021 - 12:34 - Güncelleme: 14 Ocak 2021 - 13:55

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, 2020 yılında aldığı en önemli müjdeyi açıkladı...

Afyonkarahisar’ın yıldızının her geçen gün parladığını vurgulayan Vali Gökmen Çiçek: “Gizemli Şehir dediğimiz Afyonkarahisar, her yerinde ayrı bir tarih ve ayrı bir güzellik ile parlayan bir yıldız. Her geçen gün artan yeni yatırımlarla yıldızı daha da parlayan bir İl. Yeni müze inşaatımızdayız. Müzemizde il sınırları içinde çıkan eserleri sergilediğimizde mevcut eserlerimizi görmek için hem ülkemizden hem de yurtdışından çok sayıda ziyaretçi geleceğini ümit ediyorum. 60 yıl önce ilimizden kaçırılan Kybele Heykeli Kültür ve Turizm Bakanlığımızın girişimleri ile Türkiye’ye getirildi. Şuanda İstanbul’da olan Kybele’ye çok sayıda ziyaretçinin ilgisi var. Yeni Müzemizi tamamlandığımızda inşallah Kybele’yi de burada sergileyeceğiz. Türkiye’nin en büyük 2. Müzesi olarak yıllardır bitirilmeyi bekleyen müzemiz, Sayın Vekillerimizin sağladığı ödeneğin İl Özel İdaremize aktarılması ile yeniden ihale edildi ve kısa sürede inşaat çalışmaları hızlanacak. Sayın Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar’ın 2020 yılında aldığı en önemli müjdeydi” şeklinde konuştu.

 

Spor Lisesi ve devam eden diğer yatırımlar tamamlandığında Afyonkarahisar’ın uluslarasın standartlara sahip ender illerden birisi olacağını kaydeden Milletvekili İbrahim Yurdunuseven: “İnşallah kısa süre sonra Türkiye’nin en büyük 2. Müzesini Afyonkarahisar’a kazandıracağız. Çalışmalar kısa sürede başlayacak. Biz burada Afyonkarahisar’ın geçmişini sergileyeceğiz. En önemlisi de Kybele Heykeli olacak. Türkiye’den sergilenmek için depoda eser bekleyen en büyük 3 müzesinden birisi Afyonkarahisar Arkeoloji Müzesi. Yeni müzede tüm bu eserleri sergileme imkânımız olacak. Alimoğlu Müzik Müzesi ve Yumurta Müzesi eserleri de bu müzemizde sergilenecek” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • haşhaş 03
    5 ay önce
    müjdeler hayırlı olsun ilimize.sayın valim sayın siyasetçilerimiz,yıllarca ilimizin ülkemizin olmazsa olmazı ilaç sanayisi maalesef kurulamadı.ihmal ettik. sayın valim, ilimiz dünya morfin ihtiyacını yüzde 30-35 ini üretmekte.maalesef ilaç sanayisi kurulmadığından yeterince gelir elde edememekte. ayrıca ünüversitelerimizde yeni kurulacak ilac sanayisi ve teknolojileriyle ilimiz dünyada ilaç sanayisinde evlatlarımızın gayretiyle en kısa sürede söz sahibi olacaktır. dışa bağımlılıktan ülkemizi kurtaracaklar ve 1-1.5 tirilyon dolarlık ilaç piyasasından yüzde 2-5 arası pay rahatlıkla evlatlarımızın gayretiyle alınabilir.istiklalin ve istikbalin doğduğu bu topraklar ve ülkemizin çiftçileri ,öğrencilerimiz ülkemizi çağ atlatacaklardır .yeterki güvenelim önlerini açalım.afyonumuz ülkemiz hak ettiğini alması dileğiyle.saygılarımla.