Reklam

2. GASTRO FESTİVALİNDE TESCİLLİ ŞUHUT KEŞKEĞİNE YOĞUN İLGİ

2. GASTRO FESTİVALİNDE TESCİLLİ ŞUHUT KEŞKEĞİNE YOĞUN İLGİ

2. GASTRO FESTİVALİNDE TESCİLLİ ŞUHUT KEŞKEĞİNE YOĞUN İLGİ
28 Nisan 2019 - 17:47

Afyonkarahisar’ın yöresel ürünlerinin tanıtıldığı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivalinde tescilli Şuhut keşkeği etkinliğe katılan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. 
2. Gastro Afyon Festivalinde tescilli Şuhut keşkeği katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Vatandaşlar tescilli Şuhut keşkeğini yemek için sıraya geçerken, keşkeğin servisini yapan görevliler ise vatandaşlara yetişmekte zorlandıklarını belirtti. Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirler tescilli Şuhut keşkeğinin çok lezzetli olduğunu belirterek ikramdan dolayı teşekkürlerini ifade ettiler. Şuhut Belediyesi görevlileri tarafından toplam bin kişiye keşkekten ikram edildiği ifade edildi. 
Şuhut Belediyesi personeli Turan Serttaş tescilli Şuhut keşkeğiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Yöresel ve milli yiyeceğimiz keşkeğimize ayrıca bir lezzet, ayrı bir tat geldi. İnşallah bundan sonra daha çok uluslararası keşkeği görmek bizim en büyük beklentilerimizden birisi. Keşkeğimizi tanıtmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. Dün yaklaşık 400 kişiye 500 kişiye yakın kişiye ikram ettik. Bugün de aynı şekilde 500 kişiye yakın kişiye tescilli keşkeğimizden ikram ettik" dedi. 
Türkiye Aşçılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Doruklu ise, "Şuhutumuzun keşkeği Türkiye Aşçılar Federasyonu olarak en büyük beğeni kazanılan stantlardan birisi. Şuhut keşkeği büyük rağbet gördü. Tescilli olmasından dolayı federasyon başkanımızın övgüsünü kazandı. Lezzetiyle tadıyla çok güzel bir keşkeğimiz var. Şuhut’ta bunu yapan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • tekin çetin
  1 yıl önce
  etkinlikte en dikkatimi çeken şuhut standıydı ilk hedef orda olmam gerekiyordu öylede oldu açılış daha olmamıştı ama standı hareketlendiren konuşan tanıtım yapan pozitif enerji dağıtan heyecanlı mutlu bir kişi vardı. şuhut dışında yaşadığım için bir çok kişiyi tanımadığım için gözüm belediye başkanını aradı orda yoktu başkanın makam şöförüyle gözgöze geldik selamlaştık hemen birisi elini uzattı hoşgeldiniz dedi. standa hareketliliği heyacanı yaratan kişi ayaküstü sohbete başladık çok müsafirperverdi kim olduğunu bilmediğim için soramıyordum en sonunda belediye hangi görevdesiniz diye sorduğumda tekrar elini uzatıp büyük bir nezaketle ben şuhut kaymakamı nurullah KAYA dedi.benim için büyük bir jest ve onurdu ev sahipliğini üslenmiş bir devlet yöneticisiydi.kutluyorum kendilerini. sayın kaymakam keşkekle ilgili bazı projelerindende bahsetti şu ana kadar şuhutta yapılmayan çok güzel bir etkinllikten bahsetti izin almadığım için burda yazamıyorum. üzgünüm ama en kısa zamanda görüşeceğiz
 • tekin çetin
  1 yıl önce
  40 gün saframızda önümüze konsa asla itiraz etmeden tüketebileceğim bir milli aşımız. yedikten hemen sonra özlenen bir tat en büyük özelliği bu lezzeti yemek istediğinizde hemen mümkün değil. ilk önce hayal deceksiniz bir gün öncesinden programllayıp gece taş fırına götürülüp sabaha kadar pişmesi gerekir.SABIRLA. bunun formulü kısaca şöyledir. HAYAL ETMEK PROĞLAMAK SABIRLA BEKLEMEK= SONUÇ. KEŞKEK EŞLE DOSTLA KOMŞUYLA YENİR.