Reklam
Bugun...
FETÖ - HDP(PKK) ROMANTİZMİ; RÜYALARDA BULUŞURUZ (2)


Şükrü ERSOYLU yazıyor...
sukruersoylu@windowslive.com
 
 

Yazımızın birinci kısmında asıl görevi insan kazanmak olan inançlı imanlı vatanına milletine devletine bağlı olması vb. duygularla yola çıkarak milletten destek alan hizmet hareketinin dini ilkelere bireysel olarak uyma konusundaki hassasiyetlerini incelemeye çalıştık.

Graham Fuller’in nasihatlerimi yoksa dini ilkeler mi hareketi yönlendirmiş takdiri size bırakıyorum.

Fethullah Gülen’in Fullerle beraber ABD de yeşil kart almasına tavsiye yazısı yazarak destek sağlayan iki sağlam referansı da zikretmeden geçemeyeceğim. Marc Grossman ve Morton Abramowitz.

Marc Grossman ve Morton Abramowitz Musevi asıllı olup İsrail’e yakın iki diplomat.

Çıkış gayesi dini anlatma, dini yayama ve irşat gibi konular olan, yetiştirdiği öğrencilerinden bütün İslami ve insani değerleri korumasını beklediğimiz bu hareketin bütün referanslarını İslamiyet üzerine bina ettiğini iddia eden liderinin devlet - millet ve ülkemizle ilgili yaptığı açıklamalara bir göz atalım.

Gazze de İsrail tarafından Müslümanlara katliam yapılıyor, insanlığın vicdanı olarak Mavi Marmara harekete geçmiş, “otoriteden (İsrail devleti) izin alınmalıydı!

Twitleri ikiye katlayın. İktidar aleyhine, Recep Tayyip ERDOĞAN aleyhine.

Uzun yıllar zaman gazetesi genel yayın yönetmenliği ve gazeteciler ve yazarlar vakfı başkanlığı da yapan Hüseyin Gülerce diyor ki;

Gülen grubu medyasında Fethullah Gülen’in onaylamadığı hiçbir yayın yapılamaz.

Zaman Gazetesi yazarı Lale Kemal “Türkiye’deki tehlikeli gidişata artık dışarıdan müdahale ile dur denilebilir” ABD den Türkiye’ye müdahale isteniyor.

Fethullah Gülen’in mensuplarından Osman Şimşek Gülenden Naklediyor; Selahaddin Demirtaş’ın rüyadaki talebine (hoca ses) istinaden “Güneydoğuda terör yüzünden mağdur edilen vatandaşlarımızın ızdırabını gereğince duyamadınız vicdanınızda. PKK eylemlerine hiç atıf yapılmıyor devlet suçlanıyor.

Yazarlar Vakfı Abant toplantısı değerlendirme metni özetle; “Kürt sorununun çözüm yöntemi silahlı mücadele ve şiddet değildir” Şehit asker polisten hendekten tuzaktan PKK tarafından halka yapılan zulümden tek satır yok.

Tıpkı ABD Başkan yardımcısı Biden gibi, 1128 akademisyen gibi, HDP temsilcilerinin söylemleri gibi, ABD büyükelçisi John Bass gibi PKK yı aklama girişimlerinde bulunuyor.

Kürt sanatçı Çiyager; PKK, ‘Kadınlara Özgürsünüz, kimsenin namusu değilsiniz’ diyerek özgürlük adı altında partide gayri ahlaki, topluma aykırı olan çok şeyler yaşandığını ve bunu söylemeye dilinin varmadığını ifade ediyor. Boşanmaların artmasına, ailenin dağılmasına ve ahlaki yozlaşmaya PKK’nın ideolojisinde yer verdiğini söylüyor. Aile birliğinin önemine vurgu yapıyor.

Fethullah Gülen’in bürokrasiye yerleştirdikleri ve sürekli talimatlarıyla yönlendirdiği şakirtler eliyle FETÖ, Ocak 2014’te MİT TIR’larının durdurulması tezgâhından beri Türkiye’nin, özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanması için çırpınıp duruyor.

Gülen örgütü imamı, gizli tanık Yurtdışına kaçan, örgütün kurmay isimleri Mustafa Özcan ve Şerif Ali Tekalan'ın Avrupa'da PKK yöneticileri ile düzenli toplantılar yaptıklarını, bu toplantılara şahit olduğunu, hatta katıldığını belirtiyor.

 

Can yakıcı soruyu soralım; HDP(PKK) hendek-tuzak-mayın-barikat-şiddet-terör eylemleriyle yaşam alanlarını Kürtlere dar ederken, egemen güçleri mandacılık zihniyetiyle soruna davet ederek ülkenin egemenlik haklarına kast etmişken, 6-7 ekim olaylarında Yasin Börü ve Müslüman hassasiyetleriyle tanınan Kürtleri katlederken, teröristler tarafından camileri okullar yurtlar yakılırken, bölge insanının barış’a olan umutları yıkılırken, bir zamanlar dershaneleri kapatmayın kapatırsanız doğudaki Kürt kardeşlerimiz PKK’nın kucağına düşer diye feryat ederken, HDP(PKK) Marksist Leninist çizgide ve baskıyla cebir ve şiddetle Kürtleri islamiyet’den uzaklaştırmak isterken ve her gün 3 er beşer ana kuzusu bölgede şahadete yürürken ki bakın onlar hangi yeminle ve değerlerle şehit oluyorlar. Özel harekatın yemin metni; “Bismillahirrahmanirrahim kalpleri iman nuru ile dolduran Allah’a, bayrağa vatana ve silaha yemin olsun………. devam ediyor.

 

Çıkış gayesi dini anlatma, dini yayma ve irşat gibi konular olan, yetiştirdiği öğrencilerinden bütün İslami ve insani değerleri korumasını beklediğimiz bu hareket bütün referanslarını İslamiyet üzerine bina ettiğini iddia eden hareketin lideri ve inananları hangi akla kime hizmet ederek HDP(pkk) ya destek çıkıyor.

Eğer siz Gülenistler sizin ve yönetici şakirtlerinizin gördüğü rüyalarla amel edip saf tutuyorsanız ve bu rüyaları referans kabul ediyorsanız şunu bilmenizde fayda var;

Siz İsrail ile aynı rüyayı görüyor olabilirsiniz lakin Filistinli ve Gazzeli Müslümanlar sizinle aynı rüyayı görmüyor.

Siz Esat ile Putin ile aynı rüyayı görüyor olabilirsiniz fakat Bayır Bucak Türkmenleri sizinle aynı rüyayı görmüyor.

Siz materyalden başka değer tanımayan iki yüzlü batı medeniyeti temsilcisi liderleriyle aynı rüyayı görüyor olabilirsiniz fakat her gün can veren acıları katmerlenen Müslüman coğrafyanın mazlumları ve mağdurları sizinle aynı rüyayı görmüyor.

Siz HDP (PKK) ile aynı rüyayı görüyor olabilirsiniz fakat şehit asker ve polis aileleri, Yasin Börü ve arkadaşlarının aileleri, Çiyager vb. İslami hassasiyetleri yüksek, vatanına milletine devletine bağlı Kürt kardeşlerimiz sizinle aynı rüyayı görmüyor.

Siz Graham Fuller, Marc Grossman ve Morton Abramowitz gibi Siyonistlerle aynı rüyayı görüyor olabilirsiniz fakat tesbih tanesi gibi dağıtılmak istenen Irak ve Suriye halkı sizinle aynı rüyayı görmüyor.

Siz dünyanın efendisi beşli çeteyle aynı rüyayı görüyor olabilirsiniz fakat Türkiye’yi bir umut ışığı olarak gören Balkanlardan Kuzey Afrika ya kadar ezilmiş pek çok zulme uğramış ülke insanları sizinle aynı rüyayı görmüyor.

Siz almış olduğunu bunca ăha rağmen hizmet hareketi olduğunuz rüyasını görüyor olabilirsiniz fakat bu ülkede aldatılmışlık hissini doyasıya yaşattığınız büyük halk kitleleri sizinle aynı rüyayı görmüyor.

Siz bir Amerikan rüyası görüyor olabilirsiniz fakat bu ülke insanları huzur, barış, refah, içerisinde gelişmiş bağımsız ve güçlü bir Türkiye rüyası görüyor.

Bu güzel ülkenin her bir karış toprağını vatan bilen herkesin rüyaları hayr ola şerler def ola.

Allah’a emanet olunuz.

YORUMLAR
2 Yorum

afyonlu
19-05-2016 23:12:00

Ya Allah aşkına bu saçmalıklara nasıl inanıyorsunuz? Bu ersoylu denilen adamı bir araştırın... Hangi işi yapar? Şimdiye kadar hangi işte başarılı olmuş? Başladığı her işi başaramdığı için bırakıp, siyasi destekle(başka bir adı var bu durumun ama o tür kelimeleri yazmak bize yakışmaz) ayakta duran bir adam..rnÜstad demiş ya "Bir lafa bakarım laf mı, bir söyleyene bakarım adem mi diye..."

Çınar
10-03-2016 08:47:00

Eline ve yüreğine sağlık Sayın ERSOYLU. Bunları en ayrıntılı bir şekilde mercek altına alıp, nerede neleri varsa deşifre etmek gerektiğini düşünüyorum. Ancak halen özellikle resmi kurumlarda bilinen aktif yandaşlarına idarecilerin gerekli hassasiyeti göstermedikleri ortada. Bu mücadelede de Devletimizin Başı sanki yalnız bırakılıyor. Ya da çoğu tepkiler söylemlerden öte geçmiyor. Adam harcamalar için PARALEL söylemi moda oldu, bazıları tarafından verimli bir şekilde kullanıldı. Oysa gerçek paraleller hala elini kolunu sallayarak cirit atıyor, cürmünce icraat yapıyor.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

SiZCE; Afyonkarahisar ilimizin yetiştirdiği en önemli siyasetçi ya da devlet adamı hangisi?..


YUKARI