Bugun...
MERHABA!...


Hüseyin TUTUMLU SİYASETÇİ
tutumlu@hotmail.com
 
 

Merhaba… Uzun denilebilecek bir süredir herhangi bir yerde yazmıyordum. Bundan sonra, en azından haftada iki gün bu gazetede düşüncelerimi ifade etmeye çalışacağım. Elbette her yazdığım cümle en doğrusu olmayacaktır. Ama şundan emin olabilirsiniz ki, yazdıklarım, her zaman sadece doğruluğuna inandıklarım ve samimi düşüncelerim olacaktır.
Şimdiden biz yine helallik ve anlayış dileyelim:
“Tevbe ya Rabbi, hata râhına gittiklerime,
Bilip ettiklerime, bilmeyip ettiklerime…”
Abdurrahim Rumi
Gayret bizden, tevfik Allah’tandır. Vira Bismillah…

  • *     *     *     *      *      *       *      *      *       *

En son yazı yazdığım gazetede ki yazıma böyle başlamışım. Yine aynı şekilde yazılarıma başlamak isterim. Ve ilk günden yazmak ve ifade etmekle ilgili kendi düşüncelerimi paylaşmak yerinde olacaktır.

Asli işi yazmak olmayan insanlar için, sürekli ve düzenli yazmak zordur. Öğrencilik yıllarımdan itibaren, ulusal ve yerel bazı gazete ve dergilerde zaman zaman yazmaya çalıştım. Bu anlamda yazmak benim için en sevdiğim uğraşlardan birisidir. Ama hayatın akışı içerisindeki öncelikler, bizi bu uğraştan mahrum bırakabiliyor.

Zaman zaman bazı yayın organları yazma konusunda teşvik etse de, bir türlü yeniden başlayamıyordum. 1.Kasım seçimleri öncesi Türkeli gazetesinde ki arkadaşlarımız böyle bir davette bulundu. O günlerde kabul ettim ve söz vermiş oldum. Ama yine araya giren birçok iş, bugüne kadar buna imkan vermedi.

Bir kere söz vermiştim. Şu zaman, bu zaman diye ertelemelerim de gazetede ki arkadaşlarımıza haksızlık oluyordu. Madem söz verdik, tutmak zorundayız. Böylece daha fazla tehir etmeden başlamak gerekiyordu. Bugün itibariyle yazımız yayınlanacak ve düzenli yazmaya gayret edeceğim.

*      *      *     *     *     *      *    *     *      *      *

Bazen eski yazılarıma bakarım, okurum. Hatta ‘geçmiş zaman, aslında geçmemiş’ diye düşünürüm. Sosyal bilimler de, ‘tarihsellik’ denilen kavramla, gündeminize de ışık tutmaya yarar. Aslında insana böyle bir imkanda sunar, yazmak…  Ne de olsa, ‘söz uçar, yazı kalır.’

Son olarak, Afyonkarahisar basın tarihinde mümtaz bir yeri olan Türkeli gazetesinde bulunmaktan memnuniyetimi de ifade etmek isterim. Rahmetli Dr. Saadettin Aygen’in hayata geçirdiği, daha sonra H. Hakkı Özsoy Bey’in özverili gayretleriyle bugünlere gelen gazete, ‘şehrin hafızası’dır. Emeği geçen herkese teşekkür etmek gerekir. Çünkü; kurulduğu günden bugüne yayın çizgisini her zaman milletin yanında konumlandırmıştır.

Hayırlı cumalar…

Hayırlı bir başlangıç olması ve hayırlara vesile olması duasıyla…

Allah’a emanet olunuz…

 

YORUMLAR

Galip Tiryakioğlu
17-03-2016 22:29:00

Hayırlı olsun Hüseyin Reis.Konya'dan en kalbi muhabbetlerimle..

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

SiZCE; Afyonkarahisar ilimizin yetiştirdiği en önemli siyasetçi ya da devlet adamı hangisi?..


YUKARI