Reklam
Bugun...


SOKAK HAYVANLARI REHABİLİTE EDİLİYOR
Afyonkarahisar'ın Şuhut İlçe Belediyesi tarafından, başıboş sokak hayvanlarının rehabilite edilmesi için çalışma başlatıldı.

 SOKAK HAYVANLARI REHABİLİTE EDİLİYOR
+ -

 

 

  Şuhut ilçesinde muhtelif mahalle ve sokaklarında bulunan başta başıboş köpekler olmak üzere tüm sokak hayvanları, kısırlaştırılarak sağlık sorunlarına karşı aşılanıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt,''Vatandaşlarımızın yoğun talepleri neticesinde belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz rehabilite çalışmamıza üç aylık bir süre zarfı sonrasında yeniden başladık,özel bir şirket tarafından yürütülen çalışma ile ilçemizdeki tüm sokak hayvanları rehabilite edilerek tehlikesiz hale getirilmekte. Yapılan çalışma ile sokak hayvanları saldırganlık ve sağlık sorunları gibi sorunlardan arındırılmış olarak yeniden doğal ortamlarına bırakılıyor''dedi.
  Başkan Bozkurt ayrıca, hayvanların da en az insanlar kadar yaşama hakkı olduğunu hatırlatarak, şuanda yapılabilecek sağlıklı çalışmanın Şuhut Belediyesi tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti.


YORUMLAR

Afyok
02-03-2018 09:11:00
Gazi Mahallesi 544. Sokak Kale Görünmez Türk telekokum yanından bırak çocukları vatandaş geçemiyor saldırıyorlar. Oraya gelin boş boş oturmayın

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI