Reklam

ÖĞRENCİLERDEN KÜFÜR VE KÜFÜRÜN ZARARLARINA KARŞI FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

rnİscehisar Mehmet Çakmak Anadolu Lisesi Öğrencileri Farklı Bir Etkinliğe İmza attı.

ÖĞRENCİLERDEN KÜFÜR VE KÜFÜRÜN ZARARLARINA KARŞI FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

rnİscehisar Mehmet Çakmak Anadolu Lisesi Öğrencileri Farklı Bir Etkinliğe İmza attı.

ÖĞRENCİLERDEN KÜFÜR VE KÜFÜRÜN ZARARLARINA KARŞI FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ
02 Ocak 2018 - 17:10

İscehisar Mehmet Çakmak Anadolu Lisesi Öğrencileri Toplumun kanayan bir yarası olan Küfür ve Küfürün zararlarına karşı farkındalık oluşturmak için bir proje yaparak Okullarından başlayarak şehir merkezi güzergahında farkındalık yürüyüşü düzenlediler.

Okul Müdürü Hakan Emren ve Öğretmenleri ile birlikte Vatandaşlara broşür ve kitap dağıyımı yapan öğrencilere,Yürüyüşlerinde  İlçe Milli Eğitim Müdür yardımcısı Hayati Duman kitap hediye etti. Yürüyüşte öğrenciler,

Erkek kadın Fark Etmez,Ahlaklı İnsan Küfretmez,

Küfrü Öğretme,Çocukları Kirletme,

Küfre Göz Yumma Sende onlardan olma diye tezahüratlar ile farkındalık yürüyüşü gerçekleştiren öğrenciler,

İscehisar Atatürk anıtı önünde  Okul Öğrencisi Sena Özsarı’nın Basın açıklaması yapması ile okullarına döndüler.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer veren Özsarı

Bugün buraya Mehmet Çakmak Anadolu Lisesi olarak toplanma amacı mız, Hayatımızın her kısmına yerleşmiş olan küfrün aslında övünülecek bir şey değil de toplum olarak büyük bir ayıbımız ve eksiğimiz olduğunu göstermektir. Biz gençler olarak şu an burada küfre olan rahatsızlığı mızı dile getirmek için bulunuyoruz.

 Küfür ve kötü söz maalesef günümüzde Toplumun en küçük kesimi olan çocuklardan Hatta kızlardan , yaşlılarımıza kadar gayet normal bir sözmüş gibi karşılanmaktadır. bu durumda hepimize ciddi sorumluluklar düşmektedir çünkü beraber yaşadığımız bu toplumda küfürlü konuştuğumuzda bir gün böyle bir ortamda benim ,ya da bizim kızımız çocuğumuz eşimiz annemizde bulunabilir.

Bu konuda Peygamberimiz  Hz.Muhammed Mustafa bunun önemini şu söyle anlatmıştır .

Müslümana sövmek hastalıktır, i günahkarlık tır.” hepimiz bu toplumda yaşayacağımıza ve Müslüman olduğumuzu göre bu konuda en çok dikkat etmemiz gerekir.

Bugün burada toplanmış olmamız bütün bu kötü sözlerden kurtulmanıza vesile olsun daha temiz daha güzel daha yaşanılabilir bir toplum olmak istiyorsak önce kalbimizi sonra dilimizi temiz tutalım.”dedi

Yürüyüş basın açıklaması ile sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum