Reklam

ODALAR VE BORSALAR’DAN ZEYTİN DALI’NA TAM DESTEK

rnTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve ona bağlı 365 oda ve borsa, ortak bir açıklama ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek verdi.

ODALAR VE BORSALAR’DAN ZEYTİN DALI’NA TAM DESTEK

rnTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve ona bağlı 365 oda ve borsa, ortak bir açıklama ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek verdi.

ODALAR VE BORSALAR’DAN ZEYTİN DALI’NA TAM DESTEK
08 Şubat 2018 - 14:22

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstişare Toplantısı, Ankara’da düzenlendi. Toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’deki terör örgütlerine yönelik gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekâtı’na tam destek verildi.

 

HAREKÂT HAKLI VE MEŞRUDUR

 

Odalar ve Borsalar adına basın açıklaması yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin başlattığı Zeytin Dalı harekâtının, haklı ve meşru olduğuna inanıyor ve destekliyoruz. Bu harekâtın, ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak, hem kendisi, hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için olduğunu görüyoruz. Masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamızı kimse beklemesin. Bölge, terör örgütlerinden temizlenerek, huzur, güven ve barış ortamı yeniden tesis edilmelidir” dedi.

 

MİLLETİMİZİN, DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

 

TOBB ile Oda ve Borsalar’ın her zaman devletin ve milletin yanında olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtıyla devam eden operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir. Yurtdışında muhataplarımızı ve tüm küresel iş örgütlerini de, teröre karşı ortak duruş sergileme yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz. TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak milletimizin, devletimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

 

DUALARIMIZ MEHMETÇİK İLE

 

Hisarcıklıoğlu, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

 

“Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü, huzurunu bozma niyetinde olanların da karşısındayız. Bizler ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Türkiye iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah, Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun.”

 

Toplantıya Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile birlikte Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Çay Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Kaygısız, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Hakan Uyan, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. İbrahim Aktepe, Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Özer, Bolvadin Ticaret Borsası Başkanı Abdülkadir Boyar, Sandıklı Ticaret Borsası Başkanı Hidayet Şahin katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum