Bugun...
Reklam


KADINA ŞİDDETİ MAKYAJLI FOTOĞRAFLARIYLA SERGİLEDİLER
Afyonkarahisar’da bir grup lise öğrencisi, 8 Mart Dünya kadınlar Günü kapsamında kadına ve kızlara yönelik şiddete farkı

KADINA ŞİDDETİ MAKYAJLI FOTOĞRAFLARIYLA SERGİLEDİLER
+ -

Afyonkarahisar’da bir grup lise öğrencisi, 8 Mart Dünya kadınlar Günü kapsamında kadına ve kızlara yönelik şiddete farkındalık oluşturmak amacıyla "Sevginin yerini Şiddet Almasın" projesiyle yüzlerine yaptıkları makyajlı hallerini fotoğraflayıp sergi açtılar.   
  Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde Raziye Sultan - Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi ve Bolvadin Kent Konseyi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında farlı bir etkinliğe imza attılar. Lise öğrencilerinin katılımı ile kadına ve kızlara şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla bir proje hazırlandı. Lise öğrencileri, şiddet görmüş kadınların durumunu, yüzlerine yaptıkları makyajlarla anlatmaya çalıştı. Yapılan makyajla öğrenciler kamera karşısına geçti ve ortaya çıkan fotoğraflardan bir sergi açtılar. Sergide toplamda 19 fotoğraf yer aldı. 
  Şiddetin her türlüsüne karşı çıkmak adına gerçekleştirdikleri bu projeyle liseli gençler, makyajlı halleri ile şiddete karşı tavırlarını net bir şekilde göstermiş oldular. Okul salonunda açılan sergi halk tarafından büyük ilgi gördü.                                          


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI