Reklam
Bugun...


HAYRAT İNSANİ YARDIM DERNEĞİ, SURİYE'YE YARDIM TIRI YOLLADI
HAYRAT İNSANİ YARDIM DERNEĞİ, SURİYE'YE YARDIM TIRI YOLLADI

HAYRAT İNSANİ YARDIM DERNEĞİ, SURİYE'YE YARDIM TIRI YOLLADI
+ -

 

  Hayrat İnsani Yardım Derneği Afyonkarahisar Şubesi’nin kent genelinden topladığı un ve kıyafet yardımından oluşan 1 tır dolusu malzeme Suriye’deki mazlumlara ulaştırılmak üzere yola çıktı.  

  Dullarla yola çıkan yardım tırı hakkında bilgiler veren Hayrat İnsani Yardım Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Mustafa Uzun, Suriye’de yaşayan mazlumlara yardımlarının devam edeceğini söyledi. Türkiye genelinde bin 500’üncü tırı gönderdiklerini ifade eden Uzun, “Geçen yıl ilçelerle birlikte Suriye’ye 41 yardım tırı göndermiştik. Bunun 10 tırı Afyonkarahisar merkezdendi. Diğer tırları da ilçelerimizin desteğiyle göndermiştik. Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’nın destekleriyle kıyafet ve un ile dolu olan 1 tırımızı bugün itibariyle Suriye’ye gönderiyoruz. 2012 yılından beri Hayrat İnsani Yardım Derneği olarak Türkiye genelinde yardımlarımızı sürdürüyoruz. Afyonkarahisar Belediye’si ve Şehit Sami Çiftçi Bilgi Evimizle birlikte İslam coğrafyasında yardıma muhtaç bütün kardeşlerimize sahip çıkmak için yardımlarımızı devam edeceğiz. Mazlum coğrafyada nerede ihtiyaç varsa biz orada olmaya devam edeceğiz. O bölgede yine yetimhanelerde kalan çocuklarımıza da çeşitli yardımlarımız oluyor. Gaziantep’te, Hatay’da yetimhanelerimiz var. Onlar içinde buradan sponsor olup maddi ve manevi gelişimlerine destek oluyoruz” diye konuştu.
  Uzun’un konuşmasının ardından yardım malzemesiyle dolu olan tır, dualarla uğurlandı.


YORUMLAR
2 Yorum

HÜSNÜ CANDEMİR
15-01-2018 01:39:00
TÜRKİYE DEKİ AÇLAR BİTTİ SIRA SURİYELİLERE GELDİ. YILLARDIR BESLİYORUZ. ZAMLAR BU YÜZDEN GELİYOR. BAZILARI BU ZAMDAN ETKİLENMİYOR HER HALDE BÖYLE BOL KEPÇEDEN KONUŞUYOR.
OSMAN ULUIŞIK
12-01-2018 12:15:00
Bu hayra vesile olanlardan Allah razı olsun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI