Reklam

GURBETÇİ DOKTORDAN GUATRA AMELİYATSIZ ÇÖZÜM

Frankfurt Goethe Üniversitesi Nükleer Tıp Kliniği Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz, guatr hastalarını ameliyatsız mikrodalga yöntemiyle tedavi ettiğini belirtirken, nu tedavi için narkoz gerekmiyor.

GURBETÇİ DOKTORDAN GUATRA AMELİYATSIZ ÇÖZÜM

Frankfurt Goethe Üniversitesi Nükleer Tıp Kliniği Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz, guatr hastalarını ameliyatsız mikrodalga yöntemiyle tedavi ettiğini belirtirken, nu tedavi için narkoz gerekmiyor.

GURBETÇİ DOKTORDAN GUATRA AMELİYATSIZ ÇÖZÜM
16 Aralık 2017 - 15:57

 

Frankfurt Goethe Üniversitesi Nükleer Tıp Kliniği Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz, guatr hastalarını ameliyatsız mikrodalga yöntemiyle tedavi ettiğini belirtirken, bu tedavi için narkoz gerekmiyor. İlaç gerekmiyor. ve sadece o nodülü yaktığımız için ve guatrın o nodülsüz kalan bezi normal çalıştığı için guatr hormonu gerekmiyor dedi.

 

Frankfurt Goethe Üniversitesi Nükleer Tıp Kliniği Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz, tatil için geldiği memleketi Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde, gazetecilere guatr hastalığının tedavisine ilişkin geliştirdiği ve 2012 yılından bu yana uygulanan mikrodalga yönteminden bahsetti. Frankfurt Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Frankfurt Yabancılar Meclisi tarafından başarıları dolayısıyla geçen hafta ödüllendirilen Prof. Dr. Dr. Korkusuz, Sandıklı'da klinik açıp Türk hastaların da tedavisini yapacağını aktardı.

 

AMELİYATLARDAN 50- 60 BİNİ GEREKSİZ

 

Prof. Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz, Uzman dalım hem radyoloji hem de nükleer tıp. 3 gün önce Almanya'nın en iyi 20 doktoru arasında seçildim. 2012 yılında ilk kez ameliyatsız, acı vermeden guatr nodüllerini tedavi etmeye başladık. Almanya'da ve Türkiye'de aşağı yukarı 20 milyon guatr hastası var. Bu Almanya ve Türkiye'deki toplam 40 milyon hastadan 100- 120 bin guatr ameliyatı var. Bu ameliyatlarından 50- 60 bini gereksiz. Hem Almanya'da hem de Türkiye'de gereksiz. Ameliyat sonrası bu hastalar ömürboyu guatr hormonu kullanıyor. Bu guatr hormonu 'osteoporozkemik erimesi' yapıyor. Ayrıca kalp ve tansiyona zarar verdiği için ölme ihtimali yüzde 25 artıyor. Yani guatr hormonu almak o kadar iyi bir şey değil dedi.

 

ÜÇ ALETLE NODÜLLERİ TEDAVİ EDİYORUZ

 

2012'de Avrupa'da ilk kez mikrodalga tedavisini uyguladığını vurgulayan Korkusuz, Yani bir mikrodalga cihaz ile guatr olan bölgeyi yaktık. Bu tedavi için narkoz gerekmiyor. İlaç gerekmiyor. ve sadece o nodülü yaktığımız için ve guatrın o nodülsüz kalan bezi normal çalıştığı için guatr hormonu gerekmiyor. 2014'te çocukları tedavi etmeye başladık. Şu anda dünya çapında üç aletle guatr nodüllerini tedavi ediyoruz. Mikrodalga, radyo frekans ve eko tedavi. Her hastamıza gereken tedaviyi yapabiliyoruz. Yani büyük nodüllere mikrodalga, küçük nodüllere radyo frekans ve orta nodüllere eko tedavisi uyguluyoruz diye konuştu.

 

KENDİ HASTALARIMIZI TEDAVİ ETMEK İSTİYORUZ

 

Şimdiye kadar 450 civarında hastayı bu şekilde tedavi ettiklerini ve 1000 nodülü de yaktıklarını anlatan Prof. Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz, şöyle dedi

 

Benim her zaman gayretim Türkiye'de çalışmaktı. 2014'te bir adım attık. Türkiye'ye geldik. Buradaki hocaları eğittik. Antalya'da olsun, İstanbul'da olsun, üniversitede olsun veya tıp fakültesinde olsun. Hocalarımızı eğittik. Ama artık burada, Sandıklı'da kendi hastamızı tedavi etmek istiyoruz. 'Neden Sandıklı' Çünkü biz geldiğimiz toprakları unutmayız. O yüzden halkımıza, vatanımıza hizmet vermek istiyoruz. Sandıklı'ya klinik açmayı düşünüyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum