Reklam
Bugun...


GÖRÜŞMELER TAMAMLANDI:
2018 VE 2019 DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI AFYON’DA

GÖRÜŞMELER TAMAMLANDI:
+ -

        2018 ve 2019 Dünya Motokros Şampiyonasının Afyonkarahisar’da yapılacağını açıklayan Başkan Çoban, 100’ün üzerinde ülkede canlı yayınlanacak organizasyonu, 1 milyar 400 milyon kişinin izleme imkânına sahip olacağını ifade etti.

 

           Bu dev organizasyonla ilgili görüşmelerin tamamlandığını dile getiren Başkan Çoban, Şampiyona ile ilgili ilk açıklamanın Cuma günü ulusal ve yerel basının katılımlarıyla Spor Kompleksinde yapılacağını ifade etti. Organizasyon giderlerinin 1 milyon Euro olduğunu kaydeden Başkan Çoban; "Türkiye içi reklam hakları bizde olacak. Bunun yanında Dünya Motosiklet Federasyonunun yöneticilerinin, idarecilerin, hakemlerin konaklama giderleri de bize ait. Onu zaten otellerimiz karşılayacak. Sporcuların hariç. 1 milyon Euro'luk giderin yüzde 50’lik, yüzde 60’lık bölümünü inşallah sponsorlardan yani reklam verenlerden karşılanacağını düşünüyoruz. Yine oradan belediyemizden 300-400 bin Euro para çıkabilir" dedi.

 

PİST İÇİN ARAZİ TAHSİSİ BEKLENİYOR

 

       Ertuğrul Gazi Mahallesi Deprem konutlarını arkasında yapılacağını açıkladıkları ekstrem sporlarda Afyon’u uçuracak Otomobil ve Motorsporları Pisti ile ilgili de bilgi veren Başkan Çoban, "Arazinin tahsis işlemleri devam ediyor. Arazi bize tahsis edildiği zaman bu alanda otomobil yarışları, motor racing yarışları, carting yarışları, indoor (kapalı) carting yarışları, drift yarışları, drag yarışları, rallikros yarışları ve at yarışları yapılacak. Şu anda arazinin tahsisini bekliyoruz. Bu tür yatırımlar aynı zamanda bizim termal turizmimizi de canlandıracak” dedi.


YORUMLAR

Adem Baydur
07-10-2017 10:52:00
Selam aleykum. Sayın başkanım bu yarış pisti şehir merkezin dışına yapılamaz mı. Tahsis edilecek kısım bir kaç sene sonra mahallenin içinde kalacak. Saygılarımla,

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI