Reklam
Bugun...


DİNAR’DA “HER SINIFIN BİR ŞEHİDİ VAR” PROJESİ
İYİLİK OKULU PROJELERİNDE YER ALDI

DİNAR’DA “HER SINIFIN BİR ŞEHİDİ VAR” PROJESİ
+ -

Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından “Her Sınıfın Bir Şehidi Var” projesi Önder İmam Hatipliler Derneği, Deniz Feneri Derneği ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl hazırlanan “İyilik Okulu Projeleri” isimli dergide yer almayı başardı.

 

Deniz Feneri Derneği ve ÖNDER-İmam Hatipliler Derneği Derneği tarafından, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün destekleyerek onay verdiği ve Türkiye’deki tüm Anadolu İmam Hatip Liselerinde başarıyla uygulanan “Anadolu İmam Hatip Liseleri Uygulamalı İyilik Proje Yarışması” sonuçlandı.

 

HER SINIFIN BİR ŞEHİDİ VAR PROJESİ NEDİR?

 

Dinar Anadolu İmam Hatip Liseli öğrenciler şehit mezarları ve şehit ailelerini ziyaret ederek, milli, manevi insani değerlerimizi benimseyen, milletini bayrağını seven ve dama yücelmeye çalışan fertler olarak yetişmesini sağlayacak bir projedir.

 

PROJENİN HEDEFLERİ

 

Öğrencilerde ve toplumda milli, manevi ve sosyal değerlerimizle ilgili farkındalığı artırmak, Cesaret, kahramanlık, fedakârlık, özgürlük ve milli irade ve sorumluluk konularında bilinç oluşturmaktır.

 

FAALİYETLER

 

Öncelikli olarak ziyaret edilecek şehit aileleri ve mezarları tespit edildi. Mart, Nisan ve Mayıs ayalarında hangi şehidi hangi sınıf öğrencilerinin ziyaret edeceği belirlendi. Sınıflara şehitlerin resmi ve kısa öz geçmişleri asıldı. Kaymakam, Milli Eğitim Müdürü, Şehit Aileleri ve Dinar Şehit Gazi Yakınları dernekleri yöneticilerinin de katılımlarıyla ziyaret edildi. Ayrıca her şehit için bir hatim programı düzenlendi. Her sınıf kendi şehidi için yazdığı mektup ile birlikte küçük bir hediye alarak şehidin ailesini ziyaret etti.
Kaynak: Umut GazetesiYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI