Advert Advert
Bugun...
Advert


BEŞER: TÜRKİYE TURİZM YILI” İLAN EDİLEN ÇİN’DE AFYON’A ÖZEL ÖNEM VERİLECEK
TOSYÖV Genel Başkan Yardımcısı İhsan Beşer:Türkiye Turizm Yılı” ilan edilen Çin’de Afyon’a özel önem verilecek

 BEŞER: TÜRKİYE TURİZM YILI” İLAN EDİLEN ÇİN’DE AFYON’A ÖZEL ÖNEM VERİLECEK
+ -

 

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Ruilin Shi bir araya gelen Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) Genel Başkan Yardımcısı İhsan Beşer, “Türkiye Turizm Yılı” ilan edilen Çin’de Afyonkarahisar’a özel önem verileceğini bildirdi.  

  TOSYÖV Genel Başkan Yardımcısı İhsan Beşer, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Ruilin Shi ile bir araya geldi. Çin’in Türkiye’deki yeni Kültür Müsteşarı Ruilin Shi’nin Ankara’daki görevini devralmasının hemen ardından, Çin Türkiye Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilen görüşmede, Türk-Çin ilişkilerine sağlanabilecek katkılar ele alındı. 2018 yılının Çin’de, Türkiye Turizm Yılı olarak kutlanacak olması nedeniyle bir çok etkinlik planlandığını belirten TOSYÖV Genel Başkan Yardımcısı İhsan Beşer, “Önceden olduğu gibi bu yıl da Çinli yetkililerle ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin gelişimine katkı sağlamaya çalışacağız” dedi.
  2018 yılı etkinlikleri kapsamında Çin’den Türkiye’ye gelecek olan tur operatörlerinin Afyonkarahisar’daki turizmcilerle görüştürülmesini talep ettiklerini belirten Beşer, “Ayrıca Sayın Kültür Müsteşarı’ndan Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Çin’deki bir üniversite arasında kardeşlik ilişkisi kurulmasını, yine ilimizdeki bir teknik lise ile Çin’deki bir kardeş lisenin kardeş okullar olarak belirlenmesini istedik. Sayın Müsteşar en kısa sürede Afyonkarahisar’ı ziyaret edeceklerini belirterek, 2018 yılındaki etkinliklerde Afyonkarahisar’a geniş yer ayıracakları sözünü verdiler” dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI