Reklam

BAŞKAN ÇOBAN BAYAN PERSONELİNİ UNUTMADI

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bayan personeliyle Meclis Salonu'nda bir araya geldi.

BAŞKAN ÇOBAN BAYAN PERSONELİNİ UNUTMADI

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bayan personeliyle Meclis Salonu'nda bir araya geldi.

BAŞKAN ÇOBAN BAYAN PERSONELİNİ UNUTMADI
08 Mart 2018 - 16:42

 

 

        Personelin, Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Başkan Çoban, her birine günün anısına hediye vererek, talep ve önerilerini dinledi. Anneler, babalar ve kadınlar günü gibi özel günlerin, modern dünyanın vazgeçilmezi haline geldiğini belirten Başkan Burhanettin Çoban, böyle bir günde Belediye'de görevli bayan personellerle birarada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

 

“KADINLARIMIZ HUZURLU VE SAĞLIKLI TOPLUMUN TEMEL TAŞIDIR”

 

Sadece ilimizde ve ülkemizde değil, tüm dünyadaki kadınların, çocukların her türlü şiddetten, yokluktan, açlıktan, sevgisizlikten ve savaştan uzak bir yaşam sürmelerini temenni eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Dünyada artan gelire, refaha ve teknolojiye rağmen maalesef hala zulüm gören, taciz edilen, işkenceye maruz bırakılan çocuklar insanlar ve anneler var. İnşallah bunlar son bulsun. Bizler yaratılmışların en şereflisiyiz. Bizi yaratan Allah’a karşı sorumluluğumuz ve görevlerimiz var. Bunun yanında yaşadığımız ülkeye ve şehrimize karşı sorumluluklarımız var. Aile ferdi olarak ailemize karşı sorumluluklarımız var. Biz sorumluluklarımızı ne kadar yerine getirirsek inanın hem bu dünyada hem de ebedi âlemde en çok rahat eden kişiler biz olacağız. Bunda kadınlarımızın rolü çok büyüktür. Hayatımızın her alanında kadınlarımız etkin bir figür olarak karşımıza çıkıyor” diye konuştu.

 

“ZEYTİN DALI HAREKÂTINDA GÖREV ALAN KADIN SUBUY VE ASTSUBAYLARIMIZ VAR

 

Zeytin Dalı harekâtında görev yapan bayan subay ve astsubayların da kadınlar gününü tebrik eden Başkan Burhanettin Çoban; “Her başarılı erkeğin arkasında başarılı bir kadın  vardır” diye klasik bir söz var. Biz bu sözü “Erkekler elbette çok güzel şeyler yapar ve dünyayı idare ederler ama kadınlarda bizleri idare ederler” diye değiştiriyoruz. Dolayısıyla dünyaya kadınlar yön vermiş olurlar. İşin gerçeği de budur.  Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ülkemizin güneyinde Suriye’nin Kuzeyinde çok büyük bir operasyona imza atıyor. Eskiden bu tür operasyonlara erkek askerler giderdi, artık kadın subay ve astsubaylarımızda bu operasyonda görevliler. Bölgedeki insanlarda bu operasyonlar sayesinde özgürlüğüne kavuşacak, kendi topraklarına dönebilecekler. Oraya da inşallah barış hâkim olsun. Allah askerlerimizin burnunu dahi kanatmadan ailelerine kavuşmalarını nasip etsin. Bu vesileyle tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularla tebrik ediyor” diye konuştu. Konuşmasının sonunda tüm bayan çalışanlara teşekkür ederek, aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı ömürler dileyen Başkan Çoban, bayan çalışanlar sayesinde Belediyenin imajının çok güzel bir şekilde ilerlediğini sözlerine ekledi.

 

             Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten ise tüm Belediye çalışanlarının8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederek nice 8 Mart’lara sağlık, barış ve huzur içerisinde kavuşma temennisinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum