Reklam

BAŞKAN BURHANETTİN ÇOBAN'IN YENİ YIL MESAJI

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, yeni yıl mesajında, 2018 yılının ilimiz ve ülkemiz adına hayırlar getirmesini niyaz ederek, tüm Afyonkarahisar halkına barış, kardeşlik ve huzur içerisinde sağlıklı bir yaşam geçirmeleri dileğinde bulundu.

BAŞKAN BURHANETTİN ÇOBAN'IN YENİ YIL MESAJI

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, yeni yıl mesajında, 2018 yılının ilimiz ve ülkemiz adına hayırlar getirmesini niyaz ederek, tüm Afyonkarahisar halkına barış, kardeşlik ve huzur içerisinde sağlıklı bir yaşam geçirmeleri dileğinde bulundu.

BAŞKAN BURHANETTİN ÇOBAN'IN YENİ YIL MESAJI
29 Aralık 2017 - 12:43

 

 

                    Yoğun bir tempoda çalışarak başarılarla dolu bir yılı daha geride bırakmanın mutluluğu içerisinde olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 2018 yılında da ilimiz ve ülkemiz adına güzel gelişmelerin yaşanmasını temenni etti.

 

                Başkan Burhanettin Çoban, yeni yıl mesajında şu ifadelere yer verdi; "Sevinçleriyle, hüzünleriyle 2017 yılını geride bırakırken, yeni umutlar ve beklentilerle 2018 yılına kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.Her yeni yıl, insanların geleceğe umutla bakmasını sağlarken beklentilerini de artırmaktadır. Bizlerde geride bıraktığımız yılda olduğu gibi çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğe güvenle bakabilmeleri için, onlara daha güzel günler bırakabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki 2018 yılında sürdüreceğimiz birlik ve beraberlik, Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara fırsat vermeyecek, her bakımdan daha güzel ve aydınlık bir geleceğe doğru, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 2023 hedeflerine millet olarak emin adımlarla yürüyüşümüzü sürdüreceğiz.

 

           Geride bıraktığımız 2017 yılı ülkemiz ve milletimiz adına önemli olayların yaşandığı bir yıl oldu. 2016 yılında yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra emperyalist emellerine ulaşamayan malum güçlerin ülkemiz aleyhine sürdürdüğü düşmanca tavır doruğa ulaştı. Milli ekonomimizi zayıf düşürme çabaları, sınırlarımızda artan tehditler, terör ve kumpaslarla ülkemizin önü kesilmeye devam edildi. Bütün bu gelişmeler gösteriyor ki yeni takvim yılı 2018 yılında ülkemize yönelen tehditler artarak devam edecek. Senaryosu, ülkemizi kendilerine tamamen mahkûm etme olarak gösterebileceğimiz bu çabalar Türk Milleti'ni hiçbir zaman yıldıramayacaktır.

 

            Afyonkarahisar Belediyesi’nin 2017 yılı içerisinde mali milat yaşayarak haklı gururu yaşadığına dikkat çeken Başkan Çoban; “Mali kaynaklarımızı iyi yöneterek geçtiğimiz dönemlerden kalan İller Bankası borcunu yaklaşık 8,5 yılda borç aslı ve faizleri ile birlikte toplamda 70 milyon lira olarak ödedik. Hiçbir kurum ve kişiye borcumuz olmadan kendi öz kaynaklarımızla yatırım ve hizmetlerimizi katlayarak sürdürüyoruz.Afyonkarahisar'ı birlikte yönetip şekillendirirken sizlerden aldığımız gücün ne kadar değerli olduğunu yapmış olduğum sohbetlerden anlıyorum. Belediyemizin uygulamalarını, yatırım ve hizmetlerini benimseyip sahip çıkan hemşerilerime ve Afyonkarahisar'da yaşayan herkese teşekkür ediyorum.

 

          Afyonkarahisar'a hizmet ve yatırım üretirken destekleriyle bizleri güçlendiren Orman ve Su İşleri Bakanımız, mütevazı insan, Prof. Dr. Veysel Eroğlu'na, milletvekillerimize, partimize, Belediye Meclis üyelerimize, il yöneticilerimize, Belediyemizin yönetici ve çalışanlarına,  yatırım ve hizmetlerimizin halkımıza duyurulmasında köprü vazifesi gören medya kuruluşlarımız ile çalışanlarına teşekkür ediyorum.  Bu vesileyle  2018 yılının Afyonkarahisar'a, Ülkemize, Milletimiz ve İslam Âlemi'ne hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Hemşerilerimize ve Afyonkarahisar'da yaşayan herkese yeni yılda barış, kardeşlik, huzur, sağlık dileklerimle selam ve saygılarımı sunuyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum