Bugun...


"AVUKATLIĞI 50 YIL ÖNCEKİ GİBİ YAPAMAYIZ"
"AVUKATLIĞI 50 YIL ÖNCEKİ GİBİ YAPAMAYIZ"

"AVUKATLIĞI 50 YIL ÖNCEKİ GİBİ YAPAMAYIZ"
+ -

"Avukatlığı 50 yıl önceki gibi yapamayız"

 

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, genç avukatların yemin töreninde konuştu. Şahin, genç avukatlara seslenerek, "Avukatlığı, 50 yıl önceki gibi yapmaya çalışıyoruz. Bu şartlarda icra etmenin imkansız olduğunu görüyoruz" dedi.

 

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, Yusuf Ziya Bilgiç, Tuğçe İnce, Emine Karadaş ve Kazım Yaşayacak’ın avukatlık yemin törenine katıldı. Şahin, genç avukatlara tavsiyelerde bulunarak kendilerini geliştirmeleri gerektiğini hatırlattı.

Şahin, "Avukatlık Türkiye'de 100 yıldır sürdürülen bir meslek. Allah devletimize milletimize ömür verdikçe, hukuk devleti ayakta kaldıkça bu meslek olacak. Biz bugün avukatlığı dün icra edildiği gibi icra etmeye çalışıyoruz. O nedenle sıkıntı var. Avukatlığı, 50 yıl önceki gibi yapmaya çalışıyoruz. Bu şartlarda icra etmenin imkansız olduğunu görüyoruz" dedi.

AVUKATLIK BİR TAKIM ÇALIŞMASIDIR

Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:

"Dün tek başına yeterli olan ruhsatnamenin yanında bugün başka belgeler de gerektiriyor. Avukatlık mesleğinin üzerine ne koyarsanız, o kadar farklı olacaksınız. Avukatlık serbest meslektir. Dar kalıplar arasında kalmayın. Çok yorucu bir meslektir bu. Çok zengin olmak istiyorsanız, kendinize başka bir meslek seçin. Avukatlık mesleğini tercih etmemizin nedeni manevi tatmin ve üstün adalet duygusu olmalı. Aksi takdirde bu meslek ideal bir meslek değil. Tek başına avukatlık sona erdi. Avukatlık bir takım işi hâline geldi. Büro sistematiği oluşturmak zorundasınız, birden fazla avukatla çalışmanın yollarını arayın."


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI