ATAKÖY PAZARI KARIŞTI, SEBZECİ ESNAFI TEZGAH AÇMADI, BİRLİKTİR SERT ÇIKTI!..

ATAKÖY PAZARI KARIŞTI, SEBZECİ ESNAFI TEZGAH AÇMADI, BİRLİKTİR SERT ÇIKTI!.. İŞTE DETAYLAR!..

ATAKÖY PAZARI KARIŞTI, SEBZECİ ESNAFI TEZGAH AÇMADI, BİRLİKTİR SERT ÇIKTI!..

ATAKÖY PAZARI KARIŞTI, SEBZECİ ESNAFI TEZGAH AÇMADI, BİRLİKTİR SERT ÇIKTI!.. İŞTE DETAYLAR!..

ATAKÖY PAZARI KARIŞTI, SEBZECİ ESNAFI TEZGAH AÇMADI, BİRLİKTİR SERT ÇIKTI!..
13 Mart 2018 - 10:55 - Güncelleme: 13 Mart 2018 - 11:07

Pazarcı esnafı: Bazı kişilere rantlar sağlandı

Sebze ve Meyveciler esnafı, her hafta Pazartesi günü Ataköy Mahallesine kurulan semt pazarına bu hafta tezgah açmama kararı aldı. Daha önce yapılan Pazar yer dağıtımlarında hakkı olmayan birçok kişiye yer tahsisi yapılarak pazı kişilere büyük rantlar sağlandığı konusunda esnaflar arasında konuşulduğunu belirten Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, “Yapılan bu haksız uygulama pazarcı esnaflarımıza büyük zararlar vermektedir” dedi.

Belediyeye defalarca başvurduk

Yeni faaliyete açılmaya çalışılan Ataköy Semt Pazaryerinde tahsis edilen alanların yönetmelikte belirtilen serbest rekabet şartlarını uymadığını söyleyen Başkan Gök, “Tüketicilerin hak ve menfaatlerinin gözetilmeden yer tahsislerinin yapıldığı tespit edilerek konuyla ilgili yer tahsisinin tekrar yapılması hususunda oda ve üyelerimiz olarak Afyonkarahisar Belediyesine defalarca sözlü başvuruda bulunmamıza rağmen çabalarımız sonuçsuz kalmıştır” dedi.

Birliktir, iddialara cevap verdi...

Sebze ve Meyveciler esnafı, her hafta Pazartesi günü Ataköy Mahallesine kurulan semt pazarına bu hafta tezgah açmadı. Tezgah açmama gerekçesi olarak kendilerine küçük yer tahsis edilmesini gerekçe gösteren Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök’e cevap veren Belediye Meclis Üyesi M. Emin Birliktir, Başkan Gök’ün hal esnafını galayana getirdiğini söyleyerek, “Suç işliyorlar, toplumu isyana teşvik ediyor biraz haddini bilmelidir” dedi. 

Birliktir, hal ve pazarcı esnafına sert çıktı...

Birliktir, “OHAL kapsamında bir sürü vergi kaçakçılıkları, düşük vergi beyan etmeler, malı eksik bildirmeler gibi yapılanlar var. Bunlara girecek olursak hâl esnafı zarar görür. Pazar esnafının halini bilen Hüseyin Karnıbüyük, Cengiz Üstün ve İbrahim Yörük’tür. Kendilerinden bilgiler alıyoruz. Esnaf tezgahlarını açarlarsa açarlar. Açmazlarsa hiç önemli değil” dedi. 

İnat ederlerse sorun değil!..

Bakkallar Odası, Tuhafiyeciler Odası, Madeni Sanatkarlar Odası, Kasaplar Odası, Sebzeciler Odasının Başkanları, Zabıta Müdürü ile Sebzeciler ve Meyveciler Odası eski Başkanı Ergün Aykın ile birlikte kararı aldıklarını belirten Birliktir, “İnat edecek olurlarsa hiç sorun değil, Halkımızı sebzesiz bırakmayız. Bolvadin, Emirdağ, Şuhut ve Dinar’dan sebzeci esnafımızı davet ettik. Bu hafta açacaklarını söylediler, açmadılar. İlçeden gelen esnafımız tezgah açarsa bir daha merkezdeki esnafımız tezgah açamayacak.” 

Kaynak: ODAK Gazetesi

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Sıfır sıkıntı
  9 ay önce
  Sebze ve meyveciler başkanı pazarların içinden gelen bi insan herşeyi en ince ayrıntısına kadar biliyor merak etmeyin siz sayın birliktir..bu memleket sizide iyi biliyor sayın birliktir yaptığınız gayri meşru işler i de biliyor kimlerle iş tuttuğunuzuda biliyor..herkesin önünde çekin kurayı verin milletin yerini siz büyük lokmaların adamısınız gariban esnafımızla ugrasmayın..birde yanlış anlamayında merkez esnafı istemedikten sonra kralı giremez o pazar yerine bosverin siz ilceleri milceleri..bos yere kimsenin canı yanmasın işinize bakın
 • AFYONLU
  9 ay önce
  SAÇMALIĞIN DANİSKASI ZATEN NE BEKLERDİK Kİ AFYON KASABASINA DA BU YAKIŞIRDI YÖNETİM SIFIR ...KİM BUNUN SORUMLUSUYSA YAZIKLAR OLSUN
 • afyon sevdalısı
  9 ay önce
  Kura çekilirken kamu oyuna açık yapılaydı ve yola paralel değilde , sebzeci ve tuafiyeci esnafını dikine yerleştirilip kura çekilseydi daha adil olur diye düşünüyorum. Şimdi ilçelerden gelen esnaf para kazanabilmesi için 1 liralık malı 2 liraya satması gerekir ki para kazansın, Bu uygulamada müşterilerilerin alım gücünü zorlar, İnşaallah her iki tarafından rıza göstereceği bir dağılım olur. Saygılarımla iyi çalışmalar.