Reklam
Bugun...


AKPINAR: EĞİTİMİ ÖNEMSEMEYEN MİLLETLER BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDER
Saadet Partisi Afyonkarahisar Gençlik kolları başkanı Erhan Akpınar; - "Eğitimi önemsemeyen milletler, bedelini çok ağır öder" dedi.

AKPINAR: EĞİTİMİ ÖNEMSEMEYEN MİLLETLER BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDER
+ -

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar Gençlik kolları başkanı Erhan Akpınar; - "Eğitimi önemsemeyen milletler, bedelini çok ağır öder" dedi. Akpınar , yeni bir eğitim öğretim yılı nedeniyle düzenlediği yazılı basın açıklamasında , eğitimin boşluk kabul etmeyeceğini, eğitimi önemsemeyen milletlerinde, bunun bedelini çok ağır ödediklerini kaydetti.

Partisinin haftalık gençlik kolları toplantısında konuşan Akpınar, yurt genelinde, okul öncesinden üniversiteye kadar yaklaşık 25 milyon dolayında gencin, eğitim kadrolarının yeni bir eğitim yılına başlamanın tatlı bir telaşını ve heyecanını yaşadığına dikkat çekti.

Bütün öğrencilere, öğretmenlere hayırlı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı dileyen Akpınar , "Eğitim bir milletin en temel meselesidir. Asla ihmale gelmez.

 Eğitimi önemsemeyen milletler, bedelini çok ağır öder. Bu ödeme geri kalmışlık, işsizlik, fakirlik, adaletsizlik, kargaşa, husumet, sevgisizlik, anarşi ve terör şeklinde kendini gösterir" dedi. Eğitimin merkezinde insanın olduğunu belirten Akpınar , "Nasıl bir insan hedefleniyor? Batılıların insan anlayışı 'homo ekonomikus' tur. Yani insan kendi menfaatlerini her şeyin üzerinde tutar, hep kendi menfaatlerini önceler. Bu batılıların insan tipidir. Böylece hak anlayışı da çarpık bir şekilde oluşur. Kuvvetliyim, haklıyım. Menfaatim var, haklıyım. Çoğunluğum, haklıyım. Altta kalanın canı çıksın. İmtiyaz sahibiyim. Üstünüm, haklıyım. İşte, batı tipi eğitim ile böyle insan yetişir. Böyle insanların hâkim olduğu dünyada zulüm, kan ve gözyaşı artarak devam eder. Bundan da saadet dünyası olmaz. Huzur olmaz, barış olmaz" ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI