Reklam
Bugun...


AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ OKUL TEMSİLCİLERİ İLE İKİNCİ KEZ BULUŞTU
Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezi, il merkezinde bulunan ortaokul ve lisede öğrencilerini temsilen her okuldan bir kız, bir erkek öğrenci olmak üzere temsilci gençlerle 11 Ekim Çarşamba günü toplantı yaptı.

AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ OKUL TEMSİLCİLERİ İLE İKİNCİ KEZ BULUŞTU
+ -

Afyon Lisesinde yapılan toplantıya okul müdür yardımcıları, sorumlu öğretmenler ve her okuldan iki temsilci genç olmak üzere yaklaşık 300 kişi ile toplantı yapıldı.

 

Toplantı kapsamında katılımcılara, Afyonkarahisar Gençlik Merkezi faaliyetleri, Gençlik ve Spor Bakanlığının proje ve diğer faaliyetleri ile ilgili tanıtım filmi izletildi. Akabinde Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet ERTÜRK okul temsilcisi olan öğrencilere bilgiler verdi. Temsilci gençler okullarında Gençlik Merkezlerini faaliyetlerini tanıtmalarını, arkadaşlarını Gençlik Merkezlerine davet etmelerini, Gençlik ve Spor Bakanlığının projelerinden istifade etmelerini ve serbest zamanlarını gençlik merkezlerinde değerlendirmeler için bilgilendirildiler. Yapılan bu çalışma ile ilimizdeki genç kitleye erişilmesi ve gençlerin Afyonkarahisar Gençlik Merkezinden daha fazla yararlanmaları hedeflenmektedir. Okul temsilcisi gençler gönüllülük esası ile Afyonkarahisar Gençlik Merkezini okullarında temsil ederek sorumluluk alacaklardır. Katılımcılara şuan sürdürülen Şehirler ve Kültürler Projesi günübirlik gezi programları ile ilgili bilgi verilerek.

 

Yeni Eğitim ve Öğretim dönemine istinaden yapılan bu ikinci toplantıda bakanlığın 81 ilde uyguladığı “Merkezim Her Yerde”, “İyilik Ağacı” ve “ Kitap Okuma Halkaları” adlı projeler gündemdeydi. Özellikle okul temsilcilerinin okullarında, okul idaresinin desteği ile bu üç projenin yürütülmesinin önemine dikkat çekildi. Gençlik Merkezi faaliyetlerine katılmak isteyen tüm gençler Kurra Camii karşında bulunan Afyonkarahisar Gençlik Merkezine giderek ayrıntılı bilgi alabilirler.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI