Reklam

AFYONKARAHİSAR’DA İSRAİL VE ABD BAŞKANI TRUMP’A TEPKİLER BÜYÜYOR

Afyonkarahisar’da İsrail ve ABD Başkanı Trump’a tepkiler büyüyor

AFYONKARAHİSAR’DA İSRAİL VE ABD BAŞKANI TRUMP’A TEPKİLER BÜYÜYOR

Afyonkarahisar’da İsrail ve ABD Başkanı Trump’a tepkiler büyüyor

AFYONKARAHİSAR’DA İSRAİL VE ABD BAŞKANI TRUMP’A TEPKİLER BÜYÜYOR
07 Aralık 2017 - 17:07

  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’un, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından Afyonkarahisar’da tepkiler çığ gibi büyüyor. Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından organize edilen basın açıklamasında yüzlerce Memur-Sen üyesi, ellerinde İngilizce ve Türkçe yazılı dövizlerle İsrail ve ABD Başkanı Trump’a tepki gösterdi.  

  Ellerinde İsrail ve ABD Başkanı Turmp’a tepki gösteren dövizlerle İmaret Cami (Gedik Ahmet Paşa Cami) önünde toplanan yüzlerce Memur-Sen üyesi tepkisini ortaya koydu. Burada bir basın açıklaması yapan Memur-Sen Şube Başkanı Abdülkadir Hız, insanlık tarihinin en kanlı, en şedit dönemlerinin yaşandığı bir zaman diliminde olunoduğunu belirterek, “Şiddeti daha da derinleştirerek kanlı iktidarlarını sürdürmek isteyen bir zihniyet, Kudüs üzerinden yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Bunu gören tarihsel gerekçelerini bilen ve dünyanın bu devrine itiraz eden vicdan sahiplerinin sesi olarak ihtarda bulunmak üzere burada toplandık. Kudüs’ü işgal eden İsrail’e, İsrail’e destek veren ABD ve bütün bunlara sessiz kalanlar ile birlikte insanlığa dönük bu ihtarın nedeni de hedefi de bellidir. Kudüs insanlığın ortak mirası, özgürlük Kudüs’ün hakkı iradesini yansıtmak için buradayız.  ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasına yönelik söyleminin fiiliyata geçirmeyi amaçlayan ABD ve Başkanı Trump ihtarımızın öncelikli muhataplarıdır” diye konuştu.
 
  “ABD İsrail’in başkentinin Washington olduğunu idrak etmeli”
  ABD’nin İsrail’in başkentinin Washington olduğunu idrak etmesi gerektiğini belirten Hız, “ABD’nin bu hamlesi, insanlık için manevi ve tarihi kıymete sahip, bu yönüyle de dünyanın barış adası olmuş Kudüs’ü savaş gerekçesine dönüştürmek amacı taşımaktadır. Bu yolla, diplomatik ve ekonomik zeminde devam eden örtülü üçüncü dünya savaşının ateşli bölümünün İslam coğrafyası üzerinden gerçekleşmesini istemektedir. Oysa Kudüs, bütün inançlar için ortak tarih, ortak coğrafya, ortak kültür ve hepsinden öte ortak kader ve birlikte yaşamak demektir. Kudüs’ün bu vasıflarının yok edilmesine izin vermeyiz. Kudüs’ün insanlığın ortak mirası olması gerçeğine ihanet ettirmeyiz.  ABD-İsrail ortak yapımı bu kirli strateji, şiddet ve krizlerle kavrulan bütün insanlık için eğer engellenmezse daha da büyük sorunların kapısını aralayacaktır. Tam da bu yüzden dünyanın bütün iyi insanları barışı geliştirme ve barış adası Kudüs’ü koruma noktasında çağrımızın muhatabıdır. Buradan diyoruz ki, korsan İsrail Kudüs’ü başkent yapmak gibi bir hataya düşmemeli, ABD İsrail’in başkentinin Washington olduğunu idrak etmeli” dedi.
  Basın açıklamasının ardından dualar hep birlikte el açıp dua eden kalabalık daha sonra dağıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum