Reklam
Bugun...
Reklam


ACAR’IN YAŞLI İHMAL VE SUİİSTİMAL FARKINDALIK GÜNÜ MESAJI
Dinar Belediye Başkanı ve UYAK Başkanı Saffet ACAR’ın Yaşlı İhmal ve Suiistimal Farkındalık Günü Basın Bildirisi şu şekilde;

ACAR’IN YAŞLI İHMAL VE SUİİSTİMAL FARKINDALIK GÜNÜ MESAJI
+ -

"Yaşlılarımızın huzur ve güven içinde yaşayamadıkları, bir dünyaya seyirci kalmayı kabul etmiyoruz. Bu soruna dair farkındalık yaratmak için çalışmak, UYAK Başkanı olduğum kadar insani duygu ve değerlerimin de bir sonucudur. Sizleri bu konuda işbirliği yapmaya davet ediyorum”

Gerek UYAK Başkanı olarak göreve başladığım günden bu yana, gerek Dinar Belediye Başkanı olarak yaşlılık ve yaşlanma hizmetlerinin yanı sıra yaşlı hakları adına da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün dünyada ırk, cinsiyet, inanç gibi birçok konuya dayanan ayrımcılık ve şiddetten açıkça söz edilebiliyor olsa dahi, yaşlılarımızın bu konuda da ihmal edildiğini söyleyebiliriz. Yaşlılarımızın tanıdıkları herkes aracılığıyla maruz kalma riskleri bulunan, kasıtlı veya kasıtsız bir şekilde, ihmal veya fiili şiddet eylemleri ile istismar edildiklerini biliyoruz; ancak susuyoruz. Yaşlılarımızın birçoğu dünya genelinde fiziksel, psikolojik, finansal ve sosyal açıdan Şiddete uğramaktadır. Bu durumun çözülmesi adına siz değerli basın mensuplarının, kamuoyu vicdanının ve alanda çalışan uzmanların işbirliği içinde emek vermesi demek, insan onuruna yaraşır bir dünyaya daha yakınız demektir. 15 Haziran Yaşlı İhmal ve Suiistimal Farkındalık Günü'nün resmi bir gün olarak kabul edilmesi adına yaptığımız toplantı ve girişimler bu düşünceden doğmuştur. İlerleyen yıllarda bugünün devletimiz tarafından tanınması demek, dünyadaki ilklerden biri haline gelmemiz ve yaşlı hizmetlerini daha anlamlı kılmamız demektir. Yaşlılık her birimizin sahip olamadığımız bir ayrıcalıktır, bu ayrıcalığı taçlandırmalıyız diyor, saygıyla değerli halkımızı farkındalığa davet ediyorum.”dedi.

 

 

 


YORUMLAR

Cemile ACAR
15-06-2017 01:44:00
Sayın Başkanım.Başarılarınızın devamını dilerim.Dinar"da çok sevildiğinizi biliyorum.Dinar"lıyım. İzmir"de duruyorum. Toki evleri hakkında yardımlarınızı rica ediyorum. Fadime ACAR amcamın eşi (kadınlar kolunda çalışıyor) Emekli Öğretmenim. Saygılarımla.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI