Reklam

25 GÖNÜLLÜ HAYVAN SEVERLERE TEŞEKKÜR BELGELERİ VERİLDİ

rnAfyonkarahisar’da Sahipsiz Sokak Hayvanlarına Yardım Eden Hayvan Severlere Vali Mustafa Tutulmaz Tarafından Teşekkür Belgesi Verildi.

25 GÖNÜLLÜ HAYVAN SEVERLERE TEŞEKKÜR BELGELERİ VERİLDİ

rnAfyonkarahisar’da Sahipsiz Sokak Hayvanlarına Yardım Eden Hayvan Severlere Vali Mustafa Tutulmaz Tarafından Teşekkür Belgesi Verildi.

25 GÖNÜLLÜ HAYVAN SEVERLERE TEŞEKKÜR BELGELERİ VERİLDİ
12 Aralık 2017 - 18:17

Afyonkarahisar’da sahipsiz sokak hayvanlarına gönüllü olarak destek veren, yardım eden ve koruyan gönüllü hayvanseverlere teşekkür belgeleri Vali Mustafa Tutulmaz tarafından verildi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan etkinliğe Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Mahmut Temel ve hayvan severler katıldı.

 

Programda bilgi veren Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Mahmut Temel; “Sahipsiz sokak hayvanlarının korunarak sahip çıkılması konusunda Bölge Müdürlüğü olarak toplumda farkındalık oluşturulması ve bu çalışmalara katkıda bulunan hayvan severlerimizin kamuoyuna güzel örnek olmasının sağlanması amaçlanmıştır. Afyonkarahisar ilimizde yıllardır sokak hayvanlarına su ve yem veren, yaralı hayvanların tedavisi için gayret gösteren, bakıma muhtaç sokak hayvanlarının sahiplenilmesi için emek veren, yani çevresinde bulunan diğer canlıların da farkında olup, onlara karşı sorumluluk duyan ve gayret eden tüm hayvan severlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Daha sonra Konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; ”Güzel bir marifet iltifata tabidir. Sizlerin bu gayretiniz ve iyi niyetli çalışmalarınızı arkadaşlarımız tespit etmişler. Bizde sizleri tanımak ve teşekkür etmek için sizlerle bir araya geldik. Tabii ki sokak hayvanları ve yaban hayatı bölümü bazen sıkıntılı durumları da beraberinde getiriyor. Yani bir taraftan bunları korumamız gerekir, bir taraftan da bunlara karşı çocuklarımızı ve vatandaşlarımızı korumamız lazım. Özellikle sahipsiz sokak köpekleri açısından bu çok önemli dengeyi iyi kurmamız gerekir. Onun için sizlerin vasıtasıyla vatandaşlarımızdan ricamız hayvanlarını sokağa salmasınlar. Çünkü onlar başka problemleri de beraberinde getiriyor. Küçük çocukların bilhassa kış günlerinde okula gidiş geliş saatlerinde ailelerin serzenişlerine şahit oluyoruz. Onun için aileler lütfen kendi hayvanlarına sonuna kadar baksınlar ve onları sokağa bırakmasınlar. Bunun dışında yine sokakta bulunan sahipsiz hayvanların mümkünse imkanı olanlar varsa yine bunları evlerinde veya bahçelerinde baksınlar ki bunlar topluma zarar verir hale gelmesin. Ayrıca bir taraftan da değişik salgın hastalıklara sebep olabilir.  Doğal hayatın bir parçası olarak yaban hayatındaki hayvanlarımızın korunması gerekir. Ayrıca tamamen katliama dönüşecek şekilde bir avlanmadan uzak durulması gerekir. Biz sadece kendi başımıza yaşayan varlıklar değiliz, bizim etrafımızda da değişik canlılar var. Bizim ne kadar bu dünyada yaşama hakkımız varsa o varlıkların da o kadar yaşama hakkı var. Biz ne kadar burada yaşamak istiyorsak onlara da o fırsatı vermemiz gerekir. Siz değerli duyarlı vatandaşlarımız bu konuda hassas davrandınız. Sizleri tebrik ediyoruz. İnşallah insanlarla hayvanlar bu dünyada dostça yaşarlar diyorum.” dedi. 

 

Konuşmalar sonrasında Vali Mustafa Tutulmaz tarafından 25 gönüllü hayvan severlere teşekkür belgeleri verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum