2017’DE TAMAMLANARAK AÇILAN TESİSLER VATANDAŞLARA HİZMET VERİYOR…

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI AFYONKARAHİSAR YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR…

2017’DE TAMAMLANARAK AÇILAN TESİSLER VATANDAŞLARA HİZMET VERİYOR…

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI AFYONKARAHİSAR YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR…

2017’DE TAMAMLANARAK AÇILAN TESİSLER VATANDAŞLARA HİZMET VERİYOR…
26 Şubat 2018 - 11:26

 

Ülke genelinde yatırımlarına ara vermeden devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Afyonkarahisar’da özellikle su alanında yeni tesisler açarak vatandaşa hizmet vermeyi sürdürüyor.

Şehirlere içme suyu temin eden, zirai arazileri modern sulama tesisleri ile suya kavuşturan, insanımızı ve toprağımızı taşkın zararlarından koruyan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Afyonkarahisar’a yeni tesisler kazandırmaya devam ediyor. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen projelerin uygulandığı

AFYONKARAHİSAR’DA 2017 YILINDA  29 ADET TESİS HİZMETE AÇILDI.

1 Ocak - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da 2 adet içme suyu, 8 adet baraj ve gölet, 9 adet sulama tesisi ile 10 adet taşkın koruma tesisini hizmete açan Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu tesisler için 249 milyon TL tutarında harcama yaptı. 

Tamamlanan baraj ve sulama tesisleri ile 40 bin dekar zirai araziyi suya kavuşturan Bakanlık, bu tesislerle ülke ekonomisine de yıllık 44 milyon lira katkı sağlamayı hedefliyor. Ayrıca inşa edilen taşkın koruma tesisleriyle Sandıklı ilçe merkezi, Sandıklı Baştepe ve Kızık, Sultandağı ilçe merkezi, Sultandağı Dereçine Kasabası, İhsaniye Yaylabağı, Çay Kılıçkaya, Hocalar Güre, Sinanpaşa Ahmetpaşa ve Şuhut Mahmutköy ile 3 ilçe merkezi, 3 kasaba ve 5 köyde taşkın zararlarının önüne geçilecek.

 “Afyonkarahisar’da Büyük Yatırımlara İmza Attık”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar’da büyük yatırımlara imza attıklarını kaydederek şunları söyledi:

“Bakanlık olarak hangi şehrimizin neye ihtiyacı varsa belli bir planlama çerçevesinde yatırım yapmaya ve bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Afyonkarahisar’da sadece geçtiğimiz yıl 29 adet tesisi hizmete açtık. Burada hâlihazırda devam eden projelerimiz var. Bu projelerle zirai arazilerimizi suya kavuşturmaya, vatandaşlarımızı ve toprağımızı muhtemel taşkın zararlarından korumaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum